کد خبر: ۱۶۰۰۴۷
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۹
براساس اعلام مرکز لرزه‌نگاری کشور، زمین لرزه‌ای به بزرگی 5.3 در مقیاس ریشتر ساعت 19 و 42 دقیقه و 23 ثانیه مرز عراق _ کردستان و حوالی مریوان را لرزاند.

آخرین وضعیت زلزله کردستان

شامگاه دیشب زمین‌لرزه 5.3 ریشتری مرز عراق و کردستان و حوالی مریوان را لرزاند.

براساس اعلام مرکز لرزه‌نگاری کشور، زمین لرزه‌ای به بزرگی 5.3 در مقیاس ریشتر ساعت 19 و 42 دقیقه و 23 ثانیه مرز عراق _ کردستان و حوالی مریوان را لرزاند.

این زلزله که در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داده است در سنندج مرکز استان کردستان و برخی شهرستان‌های دیگر نیز احساس شد.

این زلزله در ۲۴ کیلومتری مریوان، ۲۷ کیلومتری چناره و ۲۸ کیلومتری بوئین سفلی روی داد.

مدیرکل هلال احمر در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به اینکه این زمین لرزه عظیم در حوالی شهرستان‌های سروآباد، مریوان، بانه احساس شده است دو تیم ارزیاب به روستاهای مرزی و اطراف مریوان اعزام شده است.

محمدحسن قوسیان مقدم، سخنگوی جمعیت هلال‌احمر  درباره آخرین وضعیت مناطق متاثر از زلزله در استان کردستان، گفت: برابر گزارش‌ها، این زلزله تاکنون تنها چهار مصدوم داشته که این افراد نیز در حین خروج از منزل و فرار در شهرستان مریوان و روستاهای اطراف آن مصدوم شده‌اند.

وی با بیان این‌که تیم‌های ارزیاب جمعیت هلال‌احمر در مناطق متاثر از زلزله حضور دارند، گفت: همچنین عوامل و امدادگران هلال‌احمر در هفت شهرستان دیواندره، سقز، بانه، مریوان، سروآباد، سنندج و کامیاران در آماده‌باش کامل هستند.

ترک‌خوردگی دیوار برخی منازل روستایی


علی بختیاری، سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور نیز در گفت‌وگو با ایسنا گفت: در گزارشی که از مدیرکل بحران استان کردستان داشتیم، خوشبختانه جریان برق، گاز، آب و تلفن در شهرستان مریوان و دیگر مناطق تحت تاثیر زلزله برقرار است.

وی ادامه داد: تنها طبق گزارش‌های دریافتی در بافت‌های قدیمی و روستایی مریوان، گزارش‌هایی مبنی‌بر ترک‌خوردگی ایجاد شده اما میزان آن و این‌که واحد از نوع تعمیری یا تخریب است یا خیر؛ باید توسط بنیاد مسکن  بررسی و طی روزهای آتی اعلام شود.

به گفته بختیاری، موردی از فوت در پی این زلزله نیز گزارش نشده است.

 

برچسب ها: زلزله ، مریوان ، کردستان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار