کد خبر: ۱۶۳۸۲۶
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۳
دادستان عمومی و انقلاب تاکستان گفت: با تلاش مسئولان قضایی و گذشت اولیا دم، دو محکوم به قصاص در تاکستان بخشیده شدند.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ حسین رجبی دادستان عمومی و انقلاب تاکستان از بخشش دو محکوم به قصاص در این شهرستان خبرداد و گفت: در اولین سازش محکوم به قصاص که فرد مجردی بود، سال 96 در یک درگیری اقدام به ایراد جرح با چاقو نسبت به مقتول که متاهل و دارای یک فرزند بود کرده و پس از وقوع قتل خود را به مراجع انتظامی معرفی می کند. 

رجبی افزود: پرونده برای رسیدگی به مرجع قضایی شهرستان ارسال شد و پس از بررسی های لازم رای مبنی بر قصاص صادر و به مرحله اجرا درآمد که خانواده مقتول به اجرای حکم  اصرار داشتند اما با ورود شورای حل اختلاف و دادستانی تاکستان خوشبختانه اولیا دم به حرمت ماه مبارک رمضان از اجرای قصاص صرفنظر کرده و قاتل پس از گذشت 4 سال به آغوش خانواده بازگشت.

رجبی دادستان

این مقام قضایی همچنین به سازش در پرونده قتل دیگری اشاره کرد و افزود: در این پرونده نیز متهم 27 ساله در سال 98 طی یک درگیری بر سر زمین های کشاورزی، شخص 50 ساله و متاهلی را به قتل رسانده و پس از ارتکاب جرم با معرفی خود به مراجع انتظامی رسیدگی در محاکم قضایی آغاز شده بود.

دادستان تاکستان تصریح کرد: در محاکم انجام جرم توسط متهم به اثبات رسیده و رای مبنی بر قصاص وی صادر شد و پس از طی تشریفات قانونی در نوبت اجرا قرار گرفته بود، که خوشبختانه با پیگیری و تلاش شورای حل اختلاف دادسرا و دادستانی تاکستان اولیا دم مقتول از حق خود گذشت کردند. 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار