کد خبر: ۱۶۳۸۵۸
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۲
گروه استان‌ها ـ استاندار مرکزی با بیان اینکه ۳۰۰ هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان استان مرکزی توزیع شد، گفت: امیدوارم امسال شرایط بسیار بهتری را نسبت به سال گذشته داشته باشیم.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از  اراک، سیدعلی آقازاده ظهر امروز در مراسم رزمایش همدلی و احسان با اشاره به توزیع بسته‌های معیشتی اظهار داشت: نهضت همدلی و کمک‌های مومنانه از سال گذشته در استان مرکزی آغاز شد که همچنان با قدرت ادامه دارد و به خانواده‌های نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا کمک کرد.

وی افزود: با لبیک به فرمان مقام معظم رهبری مردم در اقشار مختلف، نهادها، بسیج، سپاه، روحانیان، ائمه جماعات، بخش خصوصی, دستگاه‌ها، کارخانجات و غیره در این رزمایش همکاری کردند که تا امروز این رزمایش برگزار شد.

استاندار مرکزی ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در استان مرکزی و سطح کشور می‌تواند برای بسیاری از دستگاه‌های دولتی و غیردولتی الگو باشد زیرا این ستاد با یک چهارچوب منظم در فعالیت‌ها و سیاست‌ها و آرمان‌های مورد نظر امام(ره) و مقام معظم رهبری در زمینه‌های مختلف از جمله کمک به فضاهای آموزشی در مناطق محروم و کمک به فضاهای درمانی و بیمارستانی به ویژه در مناطق مورد نیاز به خوبی اقدام می‌کند.

آقازاده تصریح کرد: در یک سال اخیر به ویژه 6 ماه گذشته شاهد شاهکار بزرگ از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بودیم به طوری که در زمینه تولید واکسن ضدکرونا ورود پیدا کرد و با وجود اینکه در 6 ماه گذشته هنوز فایزر، مدرنا، اسپوتنیک و سایر واکسن‌ها نیامده بودند ستاد اجرایی به همراه تعدادی از مراکز علمی کشور در این حوزه ورود پیدا کرد.

وی ادامه داد: مراحل تحقیقاتی، بالینی و آزمایشی این کار انجام شد و اکنون در آستانه تولید انبوه است که امیدواریم در راستای کمک‌هایی که ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در زمینه‌های مختلف در سطح کشور انجام می‌دهد شاهد تولید انبوه واکسن باشیم.

استاندار مرکزی بیان کرد: امیدواریم با اعلام ستاد تا حدود 3 میلیون دوز واکسن  در خردادماه و حدود 11 میلیون دوز واکسن در تیرماه از تولیدات ستاد اجرایی داشته باشیم و دولت هم حدود 30 میلیون واکسن را وارد می‌کند.

آقازاده ادامه داد: امیدواریم با این روند و تلاش‌های دولت تا پایان تابستان نیمی از جمعیت کشور هر دو دوز واکسن را دریافت کنند که با این کار بخش عمده‌ای از گروه‌های سنی آسیب‌پذیر از کرونا مصون می‌شوند و تا پایان امسال امیدواریم بقیه جمعیت کشور بتوانند واکسینه شوند.

وی خاطرنشان کرد: در کشور به تولید انبوه مطمئن رسیدیم و درحالی که امیدواریم تحریم‌ها با مقاومت مردم ایران برداشته شود اگر تحریم‌ها همچنان باشند در تولید واکسن کرونا با وجود بنیادهای خیریه، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و سایر مراکز تولید دارو و واکسن کشور و بخش خصوصی هیچ نگرانی وجود ندارد.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه با وجود تحریم‌ها و مشکلاتی که برای مردم ایجاد کرد اما امروز مردم مقاومت می‌کنند و به افراد نیازمند کمک می‌کنند که نشان‌دهنده ملت پویا و شاداب است، گفت: هدف از تحریم، مردم ایران است و ترامپ به سبب عملکرد نامطلوب برای مردم دنیا و آمریکا به زباله‌دان تاریخ رفت و نتانیاهو هم در شُرف رفتن به زباله‌دان تاریخ است که همه بر روی جوانمردی، پایمردی و ایستادگی مردم ایران بود.

آقازاده افزود: امیدواریم با این ایستادگی‌ها تحریم‌ها برطرف شود و شرایط بسیار بهتری را نسبت به سال گذشته داشته باشیم.

وی ادامه داد: اگر تلاش‌های نماینده ولی فقیه در استان نبود تا امروز نمی‌توانستیم بیش از 300 هزار بسته معیشتی را در استان تامین و توزیع کنیم که ستاد اجرای فرمان امام(ره)، سپاه، بسیج و سایر دستگاه‌ها هم همکاری کردند.

انتهای پیام/713/ش

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار