کد خبر: ۱۷۳۶۶۶
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۵
ایمنی از راه واکسیناسیون به معنای کاهش خطر ابتلا به بیماری و کاهش عوارض آن است. این مصونیت کمک می‌کند در صورت مواجهه با ویروس، بدن فرد بتواند با ویروس مبارزه کند.
ایمنی از راه واکسیناسیون به معنای کاهش خطر ابتلا به بیماری و کاهش عوارض آن است. این مصونیت کمک می‌کند در صورت مواجهه با ویروس، بدن فرد بتواند با ویروس مبارزه کند.
قبل از واکسن کرونا

در حال حاضر، میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا علیه بیماری کرونا واکسینه شده‌اند. با این امر همه ما کم‌کم به زندگی عادی برمی‌گردیم. به هرحال بسیاری از افراد هنوز منتظر واکسن هستند. همه ما سوالات زیادی، درباره این‌که قبل از واکسن کرونا چه کنیم، داریم. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را بگیرید.

زمان تزریق واکسن ناشتا نباشید

برای واکسن زدن، لازم است صبحانه یا میان‌وعده ساده‌ای مصرف کنید و شب قبل از واکسیناسیون نیز غذای سبک مانند سوپ‌مرغ، سبزی‌هایی مانند اسفناج، جعفری و کلم بروکلی میل کنید. این موضوع به‌ویژه در مورد افرادی که ترس از آم‍‍پول‌زدن دارند باید رعایت شود. مصرف شیر، میوه و تخم‌مرغ به‌عنوان صبحانه یا میان‌وعده قبل از تزریق واکسن توصیه می‌شود.

قبل از تزریق واکسن خواب کافی داشته باشید

شب قبل از واکسیناسیون خواب خوب و کافی داشته باشید. خواب کافی و آرام یکی از رازهای سلامت و طول‌عمر انسان همراه با زندگی بانشاط است و نقش مهمی در آماده‌سازی سیستم‌ایمنی بدن و تقویت آن ایفا می‌کند. خواب خوب، آرام و پیوسته به دفع مواد زائد از بدن کمک می‌کند. بنابراین به خواب کافی توجه لازم را داشته باشید.

قبل از واکسیناسیون از غذای سبک استفاده کنید 

یکی دیگر از مواردی که باید قبل از واکسن کرونا درنظر داشته باشیم، استفاده از غذاهای برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در هنگام واکسن زدن، لازم است شب قبل از واکسیناسیون غذای سبک مانند سوپ‌مرغ، سبزی‌های سبز تیره مثل اسفناج، جعفری و کلم‌بروکلی میل کنید.

واکسیناسیون کرونا

بین خوردن شام و خوابیدن دو ساعت زمان را رعایت کنید

مصرف غذاهای ساده و سبک می‌تواند زمینه ساز یک خواب خوب باشد. سعی کنید بین مصرف شام و زمان خواب حدود دو ساعت فاصله باشد. همچنین مصرف یک لیوان شیر گرم به داشتن یک خواب راحت کمک می‌کند.

مقدار زیادی آب و مایعات بنوشید 

قبل و بعد از واکسیناسیون مقدار زیادی آب و مایعات بنوشید. تامین آب بدن به میزان کافی قبل و بعد از تزریق واکسن کووید-۱۹ بسیار مهم است. مصرف مایعات کافی نه‌تنها سبب عملکرد بهتر بدن در شرایط واکسیناسیون می‌شود، بلکه از افت فشارخون در افرادی که معمولا ترس از آمپول و یا واکسن دارند نیز جلوگیری می‌کند.

از مصرف غذاهای شور و چرب خودداری کنید

مصرف فست‌فودها، غذاهای چرب، سنگین و پرنمک و همچنین تنقلات شور و نوشیدنی‌های خیلی شیرین موجب تضعیف سیستم‌ایمنی شده و زمینه را برای ابتلا به بیماری‌ها از جمله کرونا فراهم می‌کند. توصیه می‌شود به منظور عملکرد بهتر سیستم‌ایمنی بدن، قبل و پس از واکسیناسیون از مصرف این گونه غذاها خودداری کنید

عدم استفاده از موبایل 

سعی کنید، از کار کردن با هرگونه دستگاه الکترونیکی مانند گوشی‌همراه و کامپیوتر تا حد‌امکان پرهیز کنید. این کار موجب می‌شود بتوانید خواب راحت و عمیقی داشته باشید و بدن شما در آرامش کامل تا صبح استراحت کند.

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند با این دمنوش، سیستم‌ایمنی خود را تقویت کنید!

دانلود اپلیکیشن
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار