کد خبر: ۱۷۴۲۸۹
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۸
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین گفت: با تقویت نظارت بر عملکرد شوراهای شهر می توانیم زمینه خدمت رسانی بهتر به مردم را مهیا کنیم.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ مصطفی صالحی مدیر کل دفتر شهری استانداری قزوین در دوره آموزشی منتخبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر بیدستان ضمن تبریک آغاز فعالیت شوراهای دوره ششم گفت: شوراهای اسلامی شهرها با گذر از دولت محوری به مردم محوری یا شهروند سپاری می توانند به عنوان تبلور و نماد مشارکت اصیل مردمی بیش از گذشته برای خدمت رسانی به شهروندان نقش آفرین باشند.

صالحی خاطرنشان کرد: شوراهای اسلامی شهرها در عرصه تصمیم گیری های اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی، به نوعی مشارکت جمعی و تصمیم گیری های مربوط به امور مردم جایگاه رفیعی دارند و باید تلاش و اشتیاق به کار شوراها، بیش از گذشته برای خدمت و خدمات رسانی به شهروندان در آنها دیده شود.

وی مهم ترین نوع نظارت بر عملکرد شوراهای اسلامی شهرها را نظارت و مطالبه گری مردم دانست و افزود: با توجه به این که منابع دولتی با محدودیت های اعتباری مواجهند ، شوراهای اسلامی می توانند هماهنگ کننده خواسته های مردم و دستگاه های اجرایی باشند 

و این مهم میسر نمی شود مگر این که شوراها به عنوان مطالبه گر، مردم و دستگاه های اجرایی را دعوت به همدلی و یکپارچگی کنند تا از منابع اندک به شکل بهینه استفاده شود که این مهم در حال انجام است. 

صالحی تصریح کرد: چنانچه شوراها بتوانند وظیفه نظارتی خود را در حوزه شهرداری و دیگر حوزه ها درست انجام دهند و به عنوان مطالبه گر، ارتباط خوبی با دستگاه های اجرایی و وزارتخانه ها داشته باشند، می توان امیدوار بود تا پیامدهای مناسبی از حضور موفق شوراهای اسلامی رخ دهد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار