کد خبر: ۱۷۴۳۰۳
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۱
ایران در چهاردهمین روز بازی های المپیک با مدال نقره حسن یزدانی در رده بیست و هشتم ایستاد.

خبرورزشی - نمایندگان ایران در  چهاردهمین روز بازی‌ها در دو رشته کشتی و کاراته رقابت کردند که کشتی صاحب نخستین نقره خود توسط یزدانی شد و سارا بهمنیار بانوی کاراته کای کشورمان هم از دور رقابت ها کنار رفت.

ایران تاکنون در سه رشته تیراندازی،کشتی و وزنه برداری ٢ مدال طلا و یک برنز  و ٢ نقره کسب کرده است.

چین با ٧٤ مدال ( ٣٤طلا، ٢٤نقره  و ۱٦ برنز) به در صدرنشینی خود تداوم داد و آمریکا با  ٩١مدال ( ٢٩طلا، ٣٥ نقره و ٢٧ برنز) همچنان رده دوم قرار دارد و  و میزبان با ٤٦نشان ( ٢٢، ١٠نقره و ١٤ برنز) سومی را حفظ کرده است.

روسیه زیر پرچم کمیته ملی المپیک این کشور هم با ٥٨ مدال ١٦طلا، ٢٢نقره و ٢٠ برنز و یک پله صعود در جایگاه پنجم ایستاد و انگلیس با ٥١ نشان از چهارمی به ششمی جدول مدال ها نزول کرد. استرالیا هم با ٤١ مدال ١٧طلا، پنج نقره و ١٩ برنز  جای انگلیس نشست.

در المپیک توکیو یک‌هزار و ۵۸ مدال طلا، نقره و برنز توزیع می‌شود که از بین مجموع مدال ها ۳۳۹ مدال طلا، ۳۳۹ نقره و ۳۸۰ برنز است. 

تاکنون در بین جایگاه مدالی زنان چین با ٣٧ مدال (٢٠ طلا، ١٠ نقره و هفت برنز) و کسب سه نشان طی امروز همچنان بیشترین مدال کسب شده در بخش زنان را در اختیار دارد و آمریکا با ٥٥مدال (با ١٦طلا، ٢١نقره و ١٨برنز) در جایگاه دوم و ژاپن با ٢٣مدال  (با ١٢ طلا، چهار نقره و ٧ برنز) جایگاه سوم را دارد.

اما در بین جایگاه مدالی مردان، آمریکا جای چین در صدر نشست. آمریکا با ٣١ مدال (١٣ طلا، ١١ نقره، هفت برنز)  و یک پله صعود در سکوی نخست قرار دارد.

چین با ٣١مدال ۱۱طلا، ۱١ نقره و ۹ برنز دوم شد و انگلیس با ٢٦ مدال ٩ طلا،١٠ نقره و هفت برنز جای ژاپن را گرفت و ژاپن  با کسب ٢٠نشان ٩ طلا، پنج نقره و ٦برنز در جایگاه چهارم قرار ایستاد. 

ایران در المپیک ریو ۲۰۱۶ با کسب سه طلا و یک نقره و چهار برنز در وزنه‌برداری، تکواندو، کشتی در جایگاه بیست و پنجم ایستاد.

*جدول رده بندی به شرح زیر است:

جدول| سقوط یک پله‌ای ایران در پایان روز سیزدهم/چین همچنان در صدر

جدول| سقوط یک پله‌ای ایران در پایان روز سیزدهم/چین همچنان در صدر

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار