کد خبر: ۱۷۴۳۰۸
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۱
ارتش آمریکا بار دیگر اقدام به قاچاق نفت سوریه کرد و ۲۵ تانکر نفت را با پشتیبانی نظامی به نیرو‌های خود در عراق منتقل کرد.

آمریکا ۲۵ تانکر نفت از سوریه به عراق قاچاق کردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، منابع محلی در استان «الحسکه» در شمال سرق سوریه امروز (پنج شنبه) از انتقال ۲۵ تانکر نفت از چاه‌های سوریه به عراق به دست ارتش آمریکا خبر دادند.

به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به گفته این منابع، این میزان نفت با پشتیبانی زمینی و هوایی ارتش آمریکا با عبور از گذرگاه غیر قانونی «الولید» وارد خاک عراق شده است.

شبه‌نظامیان «نیرو‌های دموکراتیک سوریه» (قسد) نیز این تانکر‌ها را اسکورت می‌کردند. دولت سوریه انتقال نفت این کشور و قاچاق آن را بار‌ها محکوم کرده و از سازمان ملل و شورای امنیت خواسته است تا مقابل تاراج منابع سوریه به دست ارتش آمریکا را بگیرد.

قاچاق نفت سوریه و استفاده از آن برای نیرو‌های نظامی خود از سوی آمریکا در حالی است که دولت و مردم سوریه از کمبود سوخت در مضیقه به سر می‌برند و کامیون‌ها گاهی ساعت‌ها منتظر سوخت‌گیری می‌مانند. در تاریخ ۲۵ تیر ماه نیز ارتش آمریکا ۷۰ تانکر نفت از استان الحسکه سوریه به عراق قاچاق کرد.

دولت سوریه حضور نظامیان آمریکایی در شمال شرق و جنوب شرق این کشور را اشغالگری می‌داند. عمده حضور آمریکایی‌ها در سوریه در اطراف چاه‌های نفتی این کشور است.

انتهای پیام/ 241

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار