کد خبر: ۱۸۱۴۰۱
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۱
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم:
بوشهر- نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت:رسانه ها رابط بسیار توانمند و تأثیرگذار بین مردم و حاکمیت هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم جمیری سه شنبه در آئین اختتامیه ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان بوشهر رسانه در عرصه فعالیت‌های خود دامنه بسیار گسترده‌ای دارد اظهار داشت: نقش رسانه هویت بخشی است و موجب اعتلای فرهنگی، سیاسی، اجتماعی برای یک ملت شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: رسانه‌ها نقش بسیار تأثیرگذاری در پیشرفت و تعالی مادی و معنوی جامعه و تنویر افکار عمومی، هدایت و هویت بخشی را برعهده دارند و رابط بسیار توانمند و تأثیرگذار بین مردم و حاکمیت هستند.

وی بیان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان یک نظام مردم سالار دینی نامگذاری شده است و امام راحل (ره) این نظام را هنرمندانه در قالب جمهوری اسلامی با نقش آفرینی مستقیم مردم برای حاکمیت ارزش‌های دینی تعریف فرمودند و نقش رسانه در این نظام بسیار مهم و پیچیده و مسئولیت آن در این جامعه بسیار بیشتر است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رسانه مسئولیت هدایت افکار عمومی جامعه را به سمت بهترین راهکار برای اداره امور جامعه در عرصه‌های مختلف ارزش‌های دینی و توجه به این ارزش‌ها دارد و نسبت به حاکمیت و مدیران با نقش نقادانه برای تحقق ارزش‌های الهی اقدام کند و جز ارزش‌ها نیاندیشند و عمل نکنند.

 رسانه ها رابط بسیار  تأثیرگذاری بین مردم و حاکمیت هستند

وی با اشاره به اینکه مأموریت و مسئولیت رسانه در نظام دینی ما یک رسالت منحصر به فرد است افزود: امروز به وسیله همین رسانه به لحاظ نقشی که نظام دینی در معادلات بین المللی داشته است دشمنان کینه توز انقلاب اسلامی به لحاظ تأثیرگذاری این نظام مقدس در عرصه جهانی با همه توان و قدرت به میدان آمده‌اند و وظیفه همه مجاهدان در عرصه رسانه است که در برابر این حرکت گسترده رسانه‌ای بیگانگان ایستادگی کنند.

جمیری یادآور شد: رسانه‌ها باید با یک برنامه دقیق و منسجم به این مأموریت در استحکام نظام اسلامی توجه کنند و افکار عمومی را به ایستادگی در مقابل دشمنان که در تقابل با نظام اسلامی از همه ابزارهای رسانه‌ای استفاده می‌کنند، هدایت کنند.

وی گفت: جنس انقلاب اسلامی و نظام ولایی اینگونه است که جز با حرکت مجاهدانه، ایثارگرانه و شهادت طلبانه کاری انجام نمی‌شود و عرصه رسانه نیز با توجه به رسالت مهمی که بر عهده دارند مجاهد می‌طلبد.

وی گفت: هفته دفاع مقدس تداعی می‌کند که جز با حرکت جهادی نمی‌توان موفق بود و رزمندگان در دوران دفاع مقدس با تمام هستی خود در میدان حاضر شدند تا توانستند استکبار جهانی را به زانو در آورند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دفاع، مقاومت، ایثارگری و مجاهدت خاص میدان‌های جنگ نیست بلکه میدان‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و رسانه عرصه مجاهدت است و مجاهدان معتقد و مؤمن می‌توانند مسئولیت‌های بزرگ را برعهده بگیرند و انجام وظیفه کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار