کد خبر: ۱۸۱۴۲۴
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۳
گروه استان‌ها- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین گفت: از ابتدای واکسیناسیون عمومی تا امروز ۳۸ درصد قزوینی‌ها هر ۲ دوز واکسن کرونا را تزریق کردند و به طور کامل در مقابل این ویروس منحوس واکسینه شدند.

پیمان نامدار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین درباره آخرین وضعیت واکسیناسیون عمومی ضد کرونا در استان اظهار داشت: از ابتدای واکسیناسیون عمومی یعنی از 21 بهمن‌ماه سال گذشته تا امروز 38 درصد قزوینی‌ها هر 2 دوز واکسن کرونا را تزریق کردند و به طور کامل در مقابل ویروس منحوس کرونا ایمن و واکسینه شدند.

وی اضافه کرد: شهرستان قزوین با واکسینه شدن کامل 42.5 درصد از افراد بالای 18 سال (بزرگسالان) بیشترین درصد واکسیناسیون کامل را در بین شهرستان‌های استان به خود اختصاص می‌دهد و کمترین درصد واکسیناسیون کامل (2 مرحله‌ تزریق واکسن) هم مربوط به شهرستان البرز است که فقط 30.4 درصد جمعیت هدف و افراد واجد شرایط در آن هر 2 دوز واکسن کرونا را تزریق کردند.

نامدار ادامه داد: همچنین شهرستان‌های آوج با 39.4 درصد، آبیک با 35.1 درصد، بویین‌زهرا با 34.8 و تاکستان با 34 درصد رده‌های دوم تا چهارم واکسیناسیون کامل در سطح استان را به خود اختصاص می‌دهند که به جز آوج باقی شهرها فاصله معناداری از نظر میزان واکسیناسیون کامل با مرکز استان یعنی شهرستان قزوین دارند.

16 درصد دانش‌آموزان پایه آخر متوسطه واکسینه شدند

دبیر کمیته واکسیناسیون ستاد مقابله با کرونای استان یادآور شد: با این حال از نظر میزان واکسیناسیون تک‌ مرحله‌ای (تزریق مرحله اول واکسن) شهرستان آوج با واکسینه کردن 73.4 درصد جمعیت هدف رتبه اول در این حوزه را به خود اختصاص داده و کمترین آمار واکسیناسیون تک‌ مرحله‌ای هم متعلق به شهرستان البرز است که 53.4 درصد افراد واجد شرایط آن یک دوز واکسن کرونا را تزریق کردند.

نامدار افزود: همچنین شهرستان‌های آبیک با 67.8 درصد، قزوین با 67.4، تاکستان با 60.1 درصد و بویین‌زهرا با 54.7 درصد تزریق دوز اول واکسن رتبه‌های دوم تا پنجم میزان واکسیناسیون تک‌مرحله‌ای را به خود اختصاص می‌دهند.

وی با اشاره به مشکلات کمبود واکسن در روزهای اخیر ادامه داد: امروز 105 هزار دوز واکسن کرونا شامل 100 هزار دوز واکسن چینی سینوفارم و 5 هزار دوز واکسن برکت وارد استان قزوین شد. همچنین از ابتدای واکسیناسیون دانش‌آموزان تاکنون 16 درصد دانش‌آموزن سال آخر مقطع متوسطه (متوسطه دوم) با سنین 17 تا 18 سال واکسن کرونای سینوفارم را تزریق کرده‌اند و سامانه برای ثبت نام محصلان 15 سال به بالا باز است.

انتهای پیام/ز

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار