کد خبر: ۲۳۶۲۱
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۳
مرکز امار شاخص کل قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) را 9 درصد اعلام کرده که این نرخ نسبت به ماه قبل (0.3درصد) کاهش یافته است.
مرکز آمار ایران نرخ تورم روستایی کشور در پایان آبان ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته را 12.5 درصد و تورم نقطه به نقطه را 9 درصد اعلام کرد.

مرکز آمار ایران در گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در آبان ماه امسال را منتشر کرد که براساس آن، شاخص کل (بر مبنای 100=1390) در آبان ماه امسال عدد 227.3 را نشان می دهد که نسبت به ماه گذشته یک دهم درصد افزایش داشته است.

 براساس این گزارش، شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) را 9 درصد اعلام شده که این نرخ نسبت به ماه قبل (0.3درصد) کاهش نشان می دهد.

اطلاعات مرکز آمارتاکید دارد؛ تغییرات شاخص کل در 12 ماه منتهی به آبان ماه امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته (نرخ تورم روستایی) 12.5 درصد است که نسبت به تورم 12ماهه منتهی به مهرماه امسال (12.7درصد) کاهش یافته است.

کاهش قیمت شاخص خرده فروشی

همچنین شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات در این ماه به رقم 243.8 رسید که نسبت به ماه قبل 6 دهم درصد کاهش داشته است؛ همچنین شاخص گروه اصلی خوراکی ها در ماه مورد بررسی به عدد 240.5 رسید که نسبت به ماه قبل، 6 دهم درصد کاهش نشان می دهد.

شاخص گروه اصلی خوراکی ها نیز نسبت به ماه مشابه سال گذشته 7.1 درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم 12 ماهه این گروه 11.5 درصد است.

شاخص گروه عمده 'خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات' نیز نسبت به ماه مشابه سال قبل 6.9 درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در 12ماه منتهی به آبان ماه امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل 11 درصد است که نسبت به تورم 12 ماهه منتهی به مهرماه 1394 (11.1درصد) کاهش یافته است.

افزایش قیمت غیرخوراکی ها

 شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نیز در آبان ماه امسال به رقم 216.3 رسیده که پنج دهم درصد نسبت به ماه گذشته افزایش نشان می دهد.

میزان افزایش شاخص گروه عمده 'کالاهای غیرخوراکی و خدمات' نسبت به ماه مشابه سال قبل 10.7 درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به آبان ماه امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه 13.6 درصد است که نسبت به تورم 12ماهه منتهی به مهرماه امسال (14.1درصد) کاهش یافته است.

گفتنی  است ،مرکز آمار ایران پیش از این نرخ تورم در خانوارهای شهری کشور در 12 ماهه منتهی به آبان ماه امسال را 13.1 درصد اعلام کرده بود.

منبع: خبرآنلاین

نام:
ایمیل:
* نظر: