کد خبر: ۲۳۶۲۹
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۷
معاون وزیر نفت خبر داد
معاون وزیر نفت از حضور یک هیات ایتالیایی نفتی و گازی به ایران در پایان ماه ژانویه ٢٠١٦ خبرداد و خاطر نشان کرد: در این سفر پروژه های مورد علاقه شرکتهای ایتالیایی در زمینه نفت و گاز برای سرمایه گذاری به شرکت ملی نفت ایران اعلام خواهد شد تا هر چه سریعتر کارهای عملیاتی آن آغاز شود.
 امیرحسین زمانی نیا با اشاره به علاقمندی شرکتهای ایتالیایی برای همکاری با شرکتهای ایرانی در مدل جدید قراردادهای نفتی گفت: ایتالیاییها خواستار معرفی شرکتهای ایرانی برای همکاری با شرکتهای ایتالیایی از سوی شرکت ملی نفت ایران شدند.
معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت درخصوص نگرانی شرکتهای ایتالیایی در خصوص فشارهای آمریکایی برای حضور نیافتن در ایران به دیدار اخیر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران و جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا اشاره کرد و افزود: وزیر امور خارجه آمریکا در نامه ای به سفارتخانه های آمریکا در سرتاسر جهان از آنها خواست هیچ محدودیت و مزاحمتی برای شرکتهای علاقمند به همکاری با ایران در چارچوب برجام ایجاد نکنند.

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت همچنین از بازگشت ساچه به عنوان بزرگترین شرکت بیمه صادراتی ایتالیا به ایران خبر داد و گفت: این شرکت آماده پوشش بیمه ای در ایران تا سقف نامحدود است.

وی پس از دیدار با هیئت ٣٦ نفره ایتالیایی به سرپرستی کارلو کالندا، معاون وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا گفت: با توجه به معرفی پروژه های نفتی به سرمایه گذاران خارجی در کنفرانس تهران شرکتهای بزرگ و متوسط ایتالیایی می توانند با در اختیار گرفتن پروژه در ایران اقدام به سرمایه گذاری کنند.

وی با بیان این که ایتالیاییها عنوان کردند که هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاری شرکتهای ایتالیایی در ایران وجود ندارد، به پایگاه خبری وزارت نفت افزود: شرکت بیمه صادراتی ساچه اعلام کرد که میزان پوشش بیمه ای این شرکت از میزان قبل از تحریمها کمتر نخواهد بود و سقف آن نامحدود است.

به گفته وی، شرکت بیمه صادراتی ساچه ایتالیا که تحت پوشش دولت آن کشور قرار دارد یکی از بزرگترین شرکتهای بیمه ای در اروپا و جهان به شمار می آید، این شرکت در سالهای پیش از تحریم علیه ایران،‌ بیمه بسیاری از طرحهای بزرگ را عهده دار بود و اکنون به دنبال از سرگیری روابط با ایران است.


نام:
ایمیل:
* نظر: