کد خبر: ۲۳۶۴۳
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۰
مکاتبه کری با سفارتخانه‌های آمریکا در سراسر جهان
معاون وزیر نفت با اشاره به نامه نگاری اخیر وزیر خارجه آمریکا با سفارتخانه های این کشور، اعلام کرد: در این نامه جان کری تاکید کرده که هیج محدودیتی برای همکاری شرکت‌ها با ایران وجود ندارد.

به گزارش  وزارت نفت، امیرحسین زمانی نیا معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت جزئیات نامه نگاری و مکاتبات جدید «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا با سفارتخانه ای این کشور در سراسر جهان را اعلام کرد.

زمانی نیا با اشاره به نامه نگاری اخیر جان کری وزیر امور خارجه آمریکا با سفارت خانه‌های این کشور در سراسر جهان، تصریح کرد: در این نامه وزیر خارجه آمریکا تاکید کرده که هیچ محدودیت و مزاحمتی برای شرکت‌های علاقه‌مند به همکاری با ایران در چارچوب برجام ایجاد نکنند.

شرکت ملی نفت ایران قصد دارد در صورت لغو تحریم در مرحله اول تولید و صادرات روزانه نفت خام ایران را حدود ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد و از این رو مذاکراتی با کشورهای سریلانکا، آفریقای جنوبی، یونان، اسپانیا، آلمان، فرانسه، انگلیس، ایتالیا و برخی از کشورهای آسیایی و اروپایی به منظور فروش نفت انجام گرفته است.

رکن الدین جوادی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر اینکه در صورت لغو تحریم ها بلافاصله تولید و صادرات نفت ایران ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می یابد، تاکید کرده است: مشکلی برای فروش و بازاریابی ۵۰۰ هزار بشکه نفت خام وجود ندارد.


نام:
ایمیل:
* نظر: