کد خبر: ۲۳۹۵۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۸
بررسی‌ها نشان می دهد که اداره کل استاندارد تهران در طول 9 ماهه سال جاری با انجام بیش از 14 هزار بازرسی‌ پروانه 197 فرآورده و 13 آزمایشگاه را باطل و معلق کرده است.
تهران بزرگ‌ترین محل عرضه محصولات مختلف به شمار می‌رود با توجه به جمعیت زیاد این شهر توجه به مولفه‌های استاندارد در این استان بسیار حائز اهمیت است.

بر اساس آمار اعلام شده از سوی اداره استاندارد تهران کارشناسان استاندارد تهران از ابتدای سال تاکنون حدود 14000 مورد بازرسی از مراکز تولید و عرضه کالاهای مشمول استاندارد اجباری انجام داده‌اند. در همین راستا 8836 مورد از این بازرسی‌ها از بازار در قالب طرح طاها ( طرح اجرای هماهنگ استاندارد ) و حدود 5000 بازرسی فنی از واحدهای تولیدی انجام گرفته است.

به گفته مدیرکل استاندارد تهران در نتیجه این بازرسی‌ها، بیش از 12 هزار مورد نمونه‌برداری و بیش از 9000 مورد آزمون روی فراورده‌های مشمول استاندارد اجباری انجام شده ‌است.

به این ترتیب آمار اداره کل استاندارد تهران نشان می‌دهد که در راستای این بازرسی‌ها پروانه تایید صلاحیت هشت آزمایشگاه همکار استاندارد به حالت تعلیق درآمده پروانه پنج آزمایشگاه دیگر نیز ابطال شده است. این در حالی است که از ابتدای سال جاری تاکنون، کارشناسان اداره تایید صلاحیت آزمایشگاه‌های همکار استاندارد، پروانه تایید صلاحیت 148 آزمایشگاه را تمدید و برای هفت آزمایشگاه دیگر پروانه تایید صلاحیت صادر کردند.

در این مدت همچنین پروانه استاندارد 184 فرآورده نیز باطل شده و 13 فرآورده نیز پروانه استانداردشان به حالت معلق درآمده است.

بر اساس این گزارش، از ابتدای سال تا آذرماه امسال کارشناسان استاندارد پس از انجام بازرسی، نمونه برداری و آزمون‌ها در جلسات کمیته علایم این اداره کل پروانه کاربرد علامت استاندارد 184 فراورده را ابطال ، 13 فراورده را تعلیق کردند.

همچنین در این جریان ، برای 331 فراورده پروانه صادر و پروانه 1368 فراورده تمدید شد که در مورد صدور پروانه، تحقق 83 درصدی برنامه پیش بینی شده سال 1394 و در مورد تمدید ، تحقق 60 درصدی برنامه حاصل شده‌است.

نام:
ایمیل:
* نظر: