کد خبر: ۲۳۹۷۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۸
معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه اخبار منتشر شده مبنی بر ارسال پیام اعتراض العبادی به ایران و یا عذرخواهی سفیر ایران از نخست وزیر عراق را رد کرد.
حسین امیر عبداللهیان درباره اخبار منتشر شده مبنی بر عذرخواهی ایران از عراق به دلیل هرج و مرج ایجاد شده در مرز مهران (زرباطیه) توسط زائران ایرانی، آن را تکذیب کرد.
وی با بیان اینکه مراسم اربعین سال جاری با نظم و شکوه ستودنی برگزار شد، گفت: مقامات مسئول و دولت عراق در هماهنگی کامل با مقامات ذیربط ایرانی، سهم مهمی در برگزاری باشکوه این مراسم داشتند.
معاون عربی و افریقای وزیر خارجه اظهار داشت: برخی اخبار منتشر شده مبنی بر ارسال پیام اعتراض آقای العبادی به ایران و یا عذرخواهی سفیر ایران از نخست وزیر عراق در ملاقات اخیر،در موضوع بی نظمی در مرز مهران صحت ندارد.
امیر عبداللهیان با اشاره به دیدار سفیر ایران در بغداد با حیدر العبادی نخست وزیر عراق اظهار داشت: ملاقات سفیر ایران و نخست وزیر عراق در فضای مثبت و در چارچوب هماهنگی های سیاسی دوجانبه انجام شده .
وی اضافه کرد: آقای العبادی و مقامات عراق نیز قدردانی خود را از برگزاری باشکوه مراسم اربعین و همکاری مقامات مسئول و مردم دو کشور اعلام کردند.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: