کد خبر: ۲۳۹۹۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۵
سخنگوی دولت ضمن ارائه‌ توضیحاتی درباره علت تاخیر در ارائه لایحه بودجه به مجلس گفت که دولت تاکنون 48 ساعت از ارائه لایحه بودجه تخلف کرده است.
 محمد باقر نوبخت در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران اظهار کرد: دولت می‌توانست لایحه بودجه را 15 آذر تقدیم مجلس کند اما نمی‌خواستیم لایحه بودجه را به مجلس بدهیم و دو سه هفته بعد لایحه برنامه را تقدیم کنیم زیرا برخی زمزمه‌ها وجود داشت که لایحه بودجه 95 در اولین سال برنامه ششم است و چطور می‌توان بدون بررسی و تصویب برنامه ششم آن را بررسی کرد.
 
وی افزود: برای این که همین مساله سوژه دعوا و اختلاف نشود این خواسته را برآورده کردیم و به مجلس اعلام کردیم که ظرف چند هفته آینده بودجه را همزمان با برنامه تقدیم مجلس می‌کنیم.
 
نوبخت با بیان این که دولت تاکنون 48 ساعت از ارائه لایحه بودجه تخلف کرده یادآور شد: من از طرف خودم و دولت بابت تاخیر در ارائه لایحه بودجه عذرخواهی می‌کنم و بابت ماه‌ها و سال‌هایی که در دهه‌ی گذشته نیز بودجه با تاخیر به مجلس ارائه شده نیز عذر می‌خواهم!
 
سخنگوی دولت، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را مجموعه‌ای از توان کارشناسی در کنار دولت خواند و از همکاران خود در این سازمان بابت تلاش در جهت ارائه همزمان لوایح بودجه و برنامه تقدیر کرد.
 
وی همچنین گفت که ابوترابی و باهنر نواب رئیس مجلس و کارشناسی از مرکز پژوهش‌ها نیز در جلسه ستاد حضور داشته و همکاری مجدانه داشتند و از تلاش دولت ابراز رضایت کرده‌اند.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: