کد خبر: ۲۴۰۲۷
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۰
مدیرعامل بزرگترین شرکت نفتی روسیه (روسنفت) امروز(سه شنبه) برای چندمین بار در هفته های اخیر به تهران آمد و با بیژن زنگنه وزیر نفت ایران دیدار و گفت وگو کرد.
هر چه به زمان لغو تحریم ها نزدیک می شویم روند مذاکرات مدیران شرکت نفتی روسیه (روسنفت) با مقام های وزارت نفت ایران جدی تر و فشرده تر می شود.
در هفته های اخیر دیدارهای متعددی میان شرکت روسنف و مسئولان صنعت نفت وگاز کشور انجام شده و آنها برای سرمایه گذاری در برخی طرح ها اعلام آمادگی کرده اند.
براساس گزارش وزارت نفت، «ایگور سچین» مدیر شرکت روسنفت روسیه در صدر هیاتی امروز (سه شنبه) به دیدار بیژن زنگنه وزیر نفت ایران رفت و برای سرمایه گذاری در پروژه های نفتی ایران اعلام آمادگی کرد.
شرکت روسنفت پیش از این همراه با لوک اویل و زاروبژنفت روسیه از مشارکت و سرمایه گذاری در توسعه میدان چنگوله استقبال کرده بود.
نمایندگان شرکت روسنفت همچنین ٢٠ آبانماه برای مذاکره برای سوآپ گاز، نفت خام و فرآورده های نفتی به وزارت نفت آمده بودند؛ در آن دیدار قرار شد با تشکیل کمیته ای، مذاکرات دوجانبه ادامه پیدا کند تا دو کشور بتوانند اقدام به سوآپ کنند.
زنگنه نیز در دیدار ٢٩ مهرماه با آلکساندر نواک وزیر انرژی روسیه در تشریح محورهای مذاکرات نفت و گاز با همتای روس خود یکی از زمینه های همکاری را سوآپ بیان کرده بود: «دو کشور در این زمینه امکانات خوبی دارند. ایران می تواند از روسیه در شمال ایران گاز، نفت خام و فرآورده های نفتی دریافت کند و در جنوب به مشتریان روسیه، گاز، نفت خام و فرآورده های نفتی تحویل دهد.»
شرکت روسنفت به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های نفتی روسیه شناخته می شود. دفتر مرکزی این شرکت، در منطقه بالچوگ در نزدیکی کاخ کرملین، در شهر مسکو مستقر است.
این شرکت در سال 1993 به عنوان یک واحد سازمانی از سوی دولت وقت روسیه تاسیس شد و با تزریق دارایی های شرکت 'روس نفته گاز'، فعالیت خود را آغاز کرد.
این شرکت پس از خرید دارایی های بزرگترین شرکت نفتی روسیه (یوکاس) در مزایده دولتی، به یک شرکت نفتی بزرگ بدل شد. فعالیت عمده شرکت روسنفت، در اکتشاف، استخراج و پالایش نفت خام و گاز طبیعی و همچنین تولید محصولات پتروشیمی متمرکز است.
از ماه مارس سال 2013 در پی خریداری سومین شرکت بزرگ نفتی روسیه (تی ان کی- بی پی) از سوی روسنفت، این شرکت به عنوان بزرگترین شرکت نفتی روسیه، شناخته می شود.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: