کد خبر: ۲۴۲۰۰
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۰
ساری- ایرنا- مدیرکل راه آهن شمال از عقد قرارداد برقی شدن مسیر ریلی راه آهن شمال با کشور روسیه طبق توافق دو جانبه بین روسای جمهوری دو کشور خبر داد.

یوسف گران پاشا اظهارکرد: طبق برآورد اولیه میزان اعتبار مورد نیاز برای اجرای طرح برقی کردن راه آهن شمال کشور حدود یک میلیارد و 200 میلیون یورو برابر با حدود 50 هزار میلیارد ریال است.

وی طول مسیر برقی شدن راه آهن شمال کشور را از گرمسار به اینچه برون به مسافت حدود 450 کیلومتر اعلام کرد.

مدیرکل راه آهن شمال مدت زمان اجرای این طرح را طبق توافق اولیه حدود سه سال اعلام کرد و افزود :هم اکنون فراهم سازی زیرساخت و فرایند زیرسازی برای اجرای طرح برقی شدن راه آهن شمال کشور در دست اجراست.

گران پاشا فرایند زساختی برای عملیاتی شدن برقی شدن راه آهن شمال را تغییر خطوط، مرمت تونل، ریل ها، بازسازی و مرمت خطوط ایستگاهها اعلام کرد.

وی اظهارکرد : با برقی شدن مسیر راه آهن شمال تحول بزرگی در سرعت قطارهای این مسیر و میزان حمل بار داخلی و ترانزیت به وجود خواهد آمد.

راه آهن شمال با داشتن حدود 30 ایستگاه ، علاوه بر جا به جایی سالانه یک میلیون و 300 هزار مسافر ، حدود یک میلیون و 500 هزار تن کالا را هم به مناطق مختلف کشور حمل می کند.

حوزه زیر پوشش راه آهن شمال با 450 کیلومتر خط ریلی از ایستگاه گرمسار در استان سمنان آغاز می شود و با گذر از استان مازندران در ایستگاه گرگان پایان می یابد.ک3

نام:
ایمیل:
* نظر: