کد خبر: ۲۴۲۹۸
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۴
رئیس سازمان توسعه تجارت خبر داد
رئیس سازمان توسعه تجارت، ایجاد خط هوایی تهران- آستاراخان، اعزام هیات تخصصی تجاری به روسیه، رایزنی برای کاهش تعرفه صادرات به روسیه، اعزام رایزنی اقتصادی و رفع مشکل قرنطینه برای صادرات محصولات دامی، شیلات و گیاهی را از برنامه‌ای این سازمان برای توسعه بازار صادراتی روسیه عنوان کرد.

ولی الله افخمی راد  با اشاره به ارائه شش پیشنهاد به وزیر صنعت، معدن و تجارت برای توسعه بازار صادراتی ایران در روسیه، اظهارداشت: این پیشنهادات مورد موافقت قرار گرفته  در همین راستا هیاتی به روسیه اعزام خواهد شد.

وی افزود: هدف از اعزام این هیات تخصصی، بررسی مسائل مربوط به ایران با اتحادیه اوراسیا برای کاهش تعرفه واردات است زیرا در صورت عدم کاهش تعرفه، صادرات به روسیه مقرون به صرفه نیست.

به گفته وی وزیران عضو اتحادیه اوراسیا برای پیگیری این امور به تهران سفر می‌کنند.

افخمی راد برگزاری نمایشگاه کالاهای ایرانی در شهرهای بزرگ روسیه برای شناخت بیشتر شرکت‌های ایرانی را از دیگر راهکاری افزایش سطح صادرات به این کشور عنوان کرد و گفت: هیات تجاری توانمند بخش خصوصی ظرف یک ماه آینده به روسیه اعزام می‌شود.

رئیس سازمان توسعه تجارت تصریح کرد: رایزن بازرگانی ایران هنوز به روسیه اعزام نشده و قرار است هیات تجاری با رایزن سابق تا 10 روز آینده به روسیه سفر کنند.

وی به پیگیری موضوع قرنطینه دامی و گیاهی اشاره کرد و گفت: طبق آخرین اطلاعات وزارت جهاد کشاورزی با پیگیری شخص وزیر، مشکلات مربوط به محصولات شیلات مساله حل شده و تعرفه آن برای محصولات صادراتی ایران به 6 درصد کاهش یافته است.

افخمی راد با بیان اینکه درخصوص قرنطینه دام، کار در حال نهایی شدن است، ادامه داد: سازمان دامپزشکی به شدت موضوع را پیگیری می‌کند؛ آن مواردی که مربوط به ایران می‌شود انجام شده و ما منتظر پاسخ مسئولان روسیه هستیم.

وی اظهارداشت: برقراری خط پروازی مستقیم تهران به آستاراخان برنامه ما برای توسعه روابط تجاری و افزایش صادرات است؛ پیش از این قرار بود بخش خصوصی منابع مالی مورد نیاز برای راه‌اندازی این خط پروازی را تامین کند اما منابع مالی تامین نشد.

رئیس سازمان توسعه تجارت ادامه داد: به همین دلیل مقرر شد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این اعتبار را تامین کند تا خط مستقیم هوایی تهران به آستاراخان برقرار شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: