کد خبر: ۲۴۴۱۱
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۶
پایگاه خبری «سیتی وایر گلوبال» مطرح کرد
جمهوری اسلامی ایران به استناد سه دلیل منطقی می‌تواند در سال آینده میلادی به بسته اقتصادی شگفت انگیز جهانی تبدیل شود.

به گزارش  پایگاه خبری «سیتی وایر گلوبال»، جمهوری اسلامی ایران به استناد سه دلیل منطقی می تواند در سال آینده میلادی تبدیل به بسته اقتصادی شگفت انگیز جهانی شود.

نخست و مهمتر از همه اینکه با رفع تحریمها از ایران صادرات نفت این کشور تقریبا بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

این در حالی است که تولید نفت فعلی ایران کمتر از ۳ میلیون بشکه در روز است و صادرات آن روزانه در حدود یک میلیون بشکه در روز است و با افزایش صادرات، تاثیر آن در اقتصاد ایران خیلی زود نمایان خواهد شد، ضمن اینکه دسترسی ایران به سیستم شتاب بانک جهانی تسهیل می‌یابد و هزینه های تجارت این کشور را کاهش می دهد.

ثانیا، مقادیر قابل توجهی از پول‌های بلوکه شده این کشور در حدود ۳۰ میلیارد دلار به اقتصاد ایران تزریق خواهد شد که معادل ۸ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور است و برآورد می شود که ذخایر ارزی این کشور به ۱۳۰ میلیارد دلار برسد.

نکته سوم اینکه اعتماد ایرانیان به فضای کسب و کار در این کشور افزایش خواهد بافت و تولیدات صنعتی و غیر صنعتی از رونق قابل توجهی برخوردار خواهند شد که در نتیجه به شکوفایی بیشتر اقتصادی ایران می انجامد و نمونه آن اوج تولید خودرو در ایران در سال ۲۰۱۱ میلادی است که به ۱.۶ میلیون دستگاه رسید اما این رقم در سال ۲۰۱۳ میلادی به نصف کاهش یافت.


نام:
ایمیل:
* نظر: