کد خبر: ۲۴۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۸
واردات نفت سالانه پالایشگاه اسار هند از ایران در ماه گذشته به پایین‌ترین سطح هشت ماه اخیر رسید.
به گزارش رویترز، آمارهای تردد نفتکش‌ها نشان می‌دهد که واردات نفت پالایشگاه اسار هند از ایران در ماه نوامبر با کاهش حدوداً 74 درصدی نسبت به اکتبر به پایین‌ترین سطح هشت ماه اخیر رسیده است.

اسار همانند دیگر پالایشگاه‌های هندی خرید نفت از ایران را پس از توافق هسته‌ای ماه ژوئیه که به لغو تحریم‌ها علیه ایران خواهد انجامید، افزایش داد؛ اما اکنون این پالایشگاه خصوصی برای رساندن مجموع واردات نفت خود از ایران به سطح سال مالی گذشته، در ماه نوامبر واردات خود را کاهش داده است.

این پالایشگاه هندی در ماه نوامبر روزانه حدود 34 هزار و 500 بشکه نفت از ایران وارد کرد که نسبت به دوره مشابه سال قبل حدود 78 درصد کاهش یافته است.

پالایشگاه اسار در دوره زمانی ژانویه تا نوامبر 2015 به طور متوسط روزانه حدود 102 هزار و 500 بشکه نفت از ایران خریداری کرده که نسبت به بازه زمانی مشابه در سال قبل 18 درصد کاهش نشان می‌دهد. متوسط خرید نفت پالایشگاه‌های هندی از ایران در نیمه اول امسال به دلیل تلاش آنها برای رسیدن به هدف‌گذاری واردات روزانه 220 هزار بشکه در سال مالی گذشته، در ماه مارس کاهش یافت.

این در حالی است که در دوره آوریل تا نوامبر(هفت ماهه نخست سال مالی جاری) واردات نفت اسار از ایران با 13.2 درصد افزایش به متوسط 124 هزار و 100 بشکه در روز افزایش یافته است.

اسار برای کاهش واردات از ایران، واردات خود را از آمریکای لاتین بالا برده است.

هند در هشت ماهه نخست سال مالی کنونی واردات خود از ایران را حدود یک درصد کاهش داده و به 235 هزار و 400 در روز رسانده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: