کد خبر: ۳۱۳۰۹
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۲
معاون وزیر اقتصاد و انرژی آلمان به نامه وزارتخانه متبوعش به بانك های این كشور برای تشویق آنها برای توسعه همكاری های مالی و بانكی با بانك های ایرانی اشاره كرد و گفت: بار دیگر از بانك های آلمانی می خواهم از فرصت فراهم آمده پس از برجام، برای توسعه روابط و همكاری ها با بانك های ایرانی نهایت استفاده را ببرند.
«اوه بك میر» امروز (سه شنبه) در همایش تجاری مشترك ایران و جمهوری فدرال آلمان افزود: ما خود را نه به عنوان یك شریك موقت، بلكه همكار بلندمدت ایران می دانیم و به همین سبب آماده انتقال دانش فنی و توسعه روابط اقتصادی و مالی با صنایع و فعالان تجاری ایران هستیم.
وی با بیان اینكه اكنون صنایع و شركت های كوچك و متوسط نیز می توانند در خط مقدم همكاری و فعالیت های اقتصادی و تجاری بین المللی حضور بسیار موثری داشته باشند، افزود: به همین دلیل، اراده ما برای همكاری صنعتی، تجاری و اقتصادی با ایران، نه فقط صنایع بزرگ، بلكه صنایع كوچك و متوسط را نیز شامل می شود.
بك میر با بیان اینكه حجم روابط تجاری كنونی با ایران اكنون 2.5 میلیارد یورو است، گفت: براین باورم كه با توسعه روابط اقتصادی، حجم مبادلات دو كشور را افزایش خواهد داد.
وی ابراز امیدواری كرد، با تضمین به عمل آمده از سوی «بیمه هرمس» بانك های آلمانی هر چه سریع تر در خصوص تجدید و توسعه روابط بین بانكی با ایران فعال شوند.
معاون وزیر اقتصاد آلمان با بیان اینكه امیدواریم بار دیگر برای همكاری های پربار دو كشور حركت كنیم، سفر گابریل وزیر اقتصادی كشورش به ایران بعد از توافق برجام و یك هیات آلمانی به تهران را یادآورشد و گفت: این سفرها باب جدیدی در روابط اقتصادی دو كشور ایجاد كرد به طوری كه پروژه های همكاری مشخص و تعریف شده ای در اختیار داریم.
بك میر، به انتقال تكنولوژی آلمان به ایران در بخش های ماشین سازی و تاسیسات فنی، خودروسازی، پتروشیمی، اقتصاد انرژی، تكنولوژی پزشكی، سلامت، زیربنایی، خدمات و همكاری معماری، مدیریت آب، محیط زیست، بندر و حمل ونقل اشاره كرد و گفت: ایران با وجود افراد متخصص، تحصیل كرده و منابع انرژی زیرزمینی بالا می تواند با ساختار چند گانه آلمان همكاری خوب و بلندمدت داشته باشد.
وی افزود: فرصت خوبی فراهم شده تا ایرانی ها از دانش فنی، تكنولوژی و آموزش های تخصصی آلمان بهره مند شوند و بتوانیم همكاری های جدید و نوین علمی داشته باشیم.
معاون وزیر اقتصاد آلمان افزود: همچنین فرصت خوبی برای بانك های دو كشور ایجاد شده تا با گسترش همكاری ها، در برداشتن تحریم های بین المللی كمك كنند.
در نشست همكاری های فعالان اقتصادی و سرمایه گذاری ایران و آلمان با حضور معاونان وزیران اقتصاد دو كشور، یك هیات 150 نفری از تجار آلمانی نیز شركت داشتند.
در این نشست همچنین پنج تفاهم نامه تقویت همكاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال آلمان امروز(سه شنبه) در نشست همكاری فعالان اقتصادی دو كشور در محل وزارت اقتصاد امضا شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار