کد خبر: ۳۱۳۷۱
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۷
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیك، روغن و پنچرگیران و فیلترسازان تهران با بیام اینكه 40 درصد بازار لاستیك(تایر) كشور توسط تولیدكنندگان داخلی و 60 درصد از محل واردات تامین می شود، گفت: موضوع «واردات تایر چینی بی كیفیت» شایعه ای است كه توسط برخی ذینفعان مطرح شده است.
عباس سماواتی افزود: لاستیك های تولید داخل و یا وارداتی از هر كشوری، دارای یك شناسه است كه از طریق آن، محل تولید، شركت تولیدكننده، آنالیز مواد و ... قابل ردیابی و پیگیری است.
وی با اشاره به بازرسی ها و كنترل هایی كه در ارتباط با محموله های وارداتی انجام می شود، گفت: محموله های وارداتی برای ورود به كشور باید شاخص ها و استانداردهایی را رعایت كنند؛ اگرچه برندهای مختلف از نظر كیفیت با یكدیگر متفاوت هستند.
سماواتی ادامه داد: تولیدكنندگان داخلی به دلیل به روز نبودن خط تولید، بالا بودن هزینه های كارگری و همچنین هزینه های تامین مواد اولیه، از نظر قیمتی نمی توانند به تولیدكنندگان چینی رقابت كنند؛ ضمن اینكه امكان تولید برخی سایزهای لاستیك در داخل كشور وجود ندارد.
وی افزود: در حال حاضر به اندازه كافی لاستیك داخلی و خارجی در بازار وجود دارد اما به دلیل ركود و كاهش قدرت خرید مردم، خرید و فروش چندانی در بازار انجام نمی شود.
منبع : ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار