کد خبر: ۳۷۹۷۴
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱
اوپک دعوت‌نامه‌ای برای شرکت‌ها و کشورهای مختلف برای شرکت در نشست این سازمان در ۲۹ اکتبر فرستاده که نشان می‌دهد از ۱۲ کشور غیر عضو این سازمان نیز برای شرکت در این نشست دعوت‌شده است.
به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، «الوجیو دل پینو»، وزیر نفت و امور معدن ونزوئلا با اعلام این خبر افزود: «نشست نمایندگان کشورهای صادرکننده نفت روز ۲۹ اکتبر (شنبه ۸ آبان ماه) در وین برگزار می‌شود و غیر از کشورهای عضو اوپک، کشورهای غیر عضو نیز برای همکاری در جهت اجرای طرح فریز نفتی به این اجلاس دعوت‌شده‌اند.»

ونزوئلا انتظار دارد که طرح محدود کردن تولیدات اوپک حداقل برای ۶ ماه اجرایی شود. پینو در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: «ما کشورهای روسیه، آذربایجان، قزاقستان، عمان، مصر، بحرین، کلمبیا، مکزیک، ترینیداد و توباگو، بولیوی، نروژ و کانادا را نیز به این نشست دعوت کرده‌ایم.»

پینو اضافه کرد که تنها روسیه و قزاقستان حضور خود در این نشست را اعلام کرده‌اند. پیش‌ازاین نیکلاس مادورو رییس‌جمهور ونزوئلا بیان کرده بود که وزیر نفت این کشور برای همکاری و هماهنگی میان روسیه و ونزوئلا در اجرای طرح فریز نفتی به این کشور سفرکرده است. در روز ۲۸ سپتامبر اعضای اوپک توافق کردند که میزان تولیدات نفتی خود را کاهش داده و به ۳۲.۵ تا ۳۳ میلیون بشکه در روز برسانند. بااین‌حال هنوز جزییات این مسئله روشن نشده و مشخص نیست هر کشوری تا چه میزان باید میزان تولیدات خود را کاهش دهد. کشورهای عضو اوپک قرار است در نشست اصلی خود که در تاریخ ۳۰ نوامبر در وین برگزار می‌شود جزییات این طرح را به بحث بگذارند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار