کد خبر: ۳۸۲۶۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۹
به گفته مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی، تعداد 26 هزار و 176 کد جدید در مهرماه امسال صادر شد تا تعداد کدهای سهامداران بورسی به رقم 9 میلیون و 27 هزار کد برسد.
به گزارش تجارت آنلاین و به نقل از سمات، محمدرضا محسنی، مدیرعامل سمات، اظهار داشت: درحال حاضر 4 میلیون و 615 هزار مرد و 2 میلیون و 145 هزار زن در بازار سرمایه ایران کد سهامداری دریافت کرده اند و بیش از 35 هزار کد حقوقی و 726 کد سهامدار خارجی نیز صادر شده است.
مدیرعامل سمات، درباره اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن گفت: حدود 20 هزار نفر در ماه گذشته از طریق فرابورس خانه دار شدند تا مجموع کل افرادی که از سال 89 از این اوراق استفاده کرده اند، به رقم یک میلیون و 243 هزار نفر برسد.
محسنی با بیان اینکه 26 نماد جدید ماه گذشته در سامانه پس از معاملات ثبت شد، اظهار داشت: 12 گواهی سپرده، 9 نماد شرکتی، 2 اوراق مشارکت و یک اوراق تسهیلات مسکن، اجاره و مرابحه در مهرماه در سامانه پس از معاملات شرکت سپرده گذاری مرکزی درج شد.
وی خاطر نشان کرد: هم اکنون 6 هزار و 440 نماد در این بازار وجود دارد که 5 هزار و 434 نماد در بورس انرژی، 420 نماد در بورس تهران، 70 نماد در بورس کالا و 516 نماد در فرابورس ایران فعال هستند.
مدیر عامل سمات در خصوص تعداد کدهای سهامداران خارجی اظهار داشت: 14 کد در مهرماه امسال برای سرمایه گذاران خارجی صادر شد تا مجموع آنها به رقم 726 کد برسد.
محسنی افزود: 4 سهامدار حقیقی از عراق و افغانستان (3 نفر) ماه پیش با پشت سر گذاشتن مراحل قانونی، کد معاملاتی فعالیت خود را دریافت کردند.
وی گفت: 10 سرمایه گذار حقوقی خارجی از کشورهای انگلیس (3 شرکت)، گرجستان، ارمنستان، امارات، نیجریه، عراق (2 شرکت) و افغانستان مهرماه کد سهامداری خود را از شرکت سپرده گذاری مرکزی کسب کردند تا تعداد سرمایه گذاران حقوقی خارجی فعال در بازار سرمایه ایران به عدد 127 برسد.
نخستین کد سهامدار خارجی بازار سرمایه ایران را آبان ماه سال 73 یک شرکت آلمانی دریافت کرد و تاکنون 726 کد سهامدار خارجی در این بازار صادر شده است.
در حال حاضر سرمایه گذارانی از آمریکا، انگلیس، اسپانیا، روسیه، آلمان، سوییس، سوئد، ازبکستان، چین، هلند، هند، ترکیه، لبنان، آفریقای جنوبی، ژاپن، قبرس، ایتالیا، امارات، نروژ، یونان، اندونزی، مالدیو، لهستان، هنگ کنگ، قطر، عراق، پاکستان، سوریه، لوکزامبورگ، کویت، نیوزیلند، مالزی، کره جنوبی، گرجستان، ارمنستان و افغانستان فعال هستند.
بر اساس این گزارش، در این فهرست نام 34 سرمایه گذار ایرانی مقیم خارج از کشور نیز دیده می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: