کد خبر: ۳۸۲۶۸
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۶
در طومار اعضای مجمع نمایندگان استان تهران عنوان شد
جمعی از اعضای مجمع نمایندگان استان تهران با امضای طوماری ضمن ابراز مخالفت با لایحه اصلاح قانون کار و طرح ادغام، از نمایندگان مجلس خواستند که لایحه را به دولت برگردانند.
اعضای مجمع نمایندگان استان تهران با امضای طوماری به صراحت مخالفت خود را با لایحه پیشنهادی دولت برای اصلاح قانون کار مخالفت کردند. در این طومار از نمایندگان خواسته شده لایحه را به دولت مسترد کنند.

متن این طومار به شرح زیر است:
با احترام ما جمعی از اعضای مجمع نمایندگان کارگران استان تهران با امضای طومار از مسئولان و نمایندگان مجلس و دولتمردان محترم خواستاریم هر گونه تغییر در قانون کار را با تایید طبقه کارگر و تشکلات رسمی کارگری انجام دهند و در این برهه حساس، مخالفت صریح خود را نسبت به لایحه پیشنهادی و ضدکارگری اعلام می‌داریم و همچنین بدینوسیله مخالفت خود را با ادغام درمان تامین اجتماعی نیز اعلام می‌داریم.
قانون کار که بیش از 54 درصد جمعیت کشور را پوشش می‌دهد، پس از سه دهه اینک آن را با عنوان لایحه اصلاح قانون کار به مجلس شورای اسلامی ارائه داده‌اند. این لایحه به دلیل ایرادات ساختاری باید به دولت بازگشت داده شود تا در جلسات کارشناسی با رعایت اصل سه جانبه‌گرایی مورد بررسی قرار گیرد.
طبقه کارگر قانون کار فعلی را ، قانون حداقلی و حمایتی برای خود می‌داند و هر گونه تعرض به آن را به هر بهانه‌ای خلاف قانون اساسی و خط قرمز خود می‌داند و از مجلس شورای اسلامی خواهان آن است تا با در نظر داشتن نظر تشکلات کارگری که صریحا مخالفت خود را اعلام داشته‌اند، از تصویب چنین لوایحی خودداری نمایند تا نشانه‌ای از احترام به نظر کارگران در آن مشهود باشد.
منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر: