کد خبر: ۳۸۴۵۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۸
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن:
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن از افتتاح بیش از 100 هزار فقره حساب در صندوق پس‌انداز مسکن یکم خبرداد.
به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، محمدحسن مرادی گفت: در هفته گذشته تعداد حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن یکم از مرز 100 هزار فقره عبور کرد و به عدد 100 هزار و 138 فقره با مانده بالغ بر 21 هزار و 188 میلیارد ریال رسید.
وی درباره سهم مناطق مختلف کشور در افتتاح حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم افزود: سهم شهرهای بالای 200 هزار نفر از حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن یکم 51 هزار و 881 فقره، سهم شهرهای زیر 200 هزار نفر 21 هزار و 506 فقره و سهم متقاضیان تهرانی از افتتاح این حساب نیز تا کنون 26 هزار و 751 فقره بوده است.
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن با بیان اینکه میزان حساب‌های افتتاحی در مناطق مختلف کشور تقریبا با پیش‌بینی‌ها مطابقت دارد اظهار کرد: 52 درصد از حساب‌ها در شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت، 26 درصد حساب‌ها در تهران و 22 درصد حساب‌ها در شهرهای زیر 200 هزار نفر جمعیت افتتاح شده است.
مرادی با اشاره به افزایش تقاضا برای افتتاح حساب در صندوق پس‌انداز مسکن یکم گفت: بعد از کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق یکم به 9.5 درصد برای مناطق شهری و 8 درصد برای بافت فرسوده در شهریورماه، شاهد افزایش تقاضا برای افتتاح حساب در این صندوق نسبت به سال گذشته و نیمه نخست امسال بودیم به طوریکه حتی در یک روز هزار و 100 فقره افتتاح حساب شد.
وی ادامه داد: برآورد ما از ابتدای تاسیس صندوق پس انداز مسکن یکم این بود که سالانه 84 هزار فقره تسهیلات از محل صندوق پرداخت شود که برای پرداخت این میزان تسهیلات سالانه باید 100 هزار فقره افتتاح حساب صورت گیرد که با روند فعلی امیدواریم 100 درصد هدف تا پایان سال محقق شود.
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن با بیان اینکه پیش بینی کارشناسان و سیاستگذاران حاکی از آن است که برای پاسخ به تقاضای بازار مسکن، سالانه یک میلیون واحد مسکونی نیاز است گفت: اینکه از طریق تنها یک حساب برای 100 هزار نفر در هر سال شرایط خانه دار شدن فراهم شده است یک موفقیت برای بانک و سیاستگذاران حوزه مسکن محسوب می شود.
لازم به ذکر است حساب صندوق پس انداز مسکن یکم از 18 خرداد سال گذشته با هدف تقویت رژیم پس انداز خانوار راه اندازی شد و امکان دریافت تسهیلات هم به صورت فردی و هم به صورت زوجین برای متقاضیان وجود دارد.
میزان تسهیلات حساب صندوق پس انداز یکم برای متقاضیان تهرانی 80 میلیون تومان، متقاضیان مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 60 میلیون تومان و متقاضیان سایر مناطق شهری نیز 40 میلیون تومان است که این میزان برای زوجین دو برابر خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: