کد خبر: ۴۱۶۸۵
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۹
جهانگیری:
معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به ضرورت بررسی چرایی رخ دادن حادثه پلاسکو، گفت که مسائل مربوط به این حادثه و موضوعات پس از آن در دولت بررسی خواهد شد.
به گزارش ایسنا، کنگره ملی مدیریت امور جوانان با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور، شهین‌دخت ملاوردی، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای دولتی و بخش خصوصی در هتل المپیک تهران برگزار شد.

جهانگیری در این کنگره با اشاره به حادثه فرو ریختن ساختمان پلاسکو و شهادت تعدادی از آتش‌نشانان، گفت: ما از خداوند مسئلت داریم تا کسانی که زیر آوار مانده‌اند به صورت زنده بیرون بیایند ممکن است مشیت الهی چیز دیگری باشد.

وی ادامه داد: ملت ایران نشان داد در مواقع حساس و مهم در صحنه حضور دارند. خیلی از مردم در همان لحظات اولیه رخ دادن این حادثه به مراکز اهدای خون مراجعه کردند تا شاید بتوانند جان کسی را نجات دهند.

معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به ضرورت بررسی چرایی رخ دادن این حادثه، گفت که مسائل مربوط به حادثه پلاسکو و موضوعات پس از آن در دولت بررسی خواهد شد.

جهانگیری با ضروری خواندن برگزاری کنگره‌هایی همچون کنگره ملی مدیریت امور جوانان، خاطرنشان کرد: این اجماع ملی از آن روست که اعضای ستادهای ساماندهی امور استان‌ها در کنار سازمان‌های مردم‌نهاد و نیز صاحب‌نظران و جوانان که در این عرصه فعالیت می‌کنند را می‌توان یک فرصت دانست.

وی افزود: اگر به زبان ساده توسعه ملی را ارتقای مادی و معنوی کشور بدانیم یقینا بالا بردن ظرفیت‌های فیزیکی و طبیعی، گسترش بهره‌وری و همزمان اندیشیدن به توسعه اندیشه‌های معنوی و مادی می‌تواند به توسعه ملی منجر شود.

معاون اول رییس‌جمهور با بیان اینکه جوانان سرمایه اصلی توسعه ملی کشور هستند، گفت: این موضوع در هر کشوری به ویژه کشور ما که بیش از یک سوم جمعیتش جوان است صدق می‌کند بنابراین ما باید از هر ظرفیتی برای توجه به موضوع جوانان که مهمترین سرمایه کشور هستند استفاده کنیم.

جهانگیری ادامه داد: اگر به شاخص‌های موفقیت و عدم موفقیت خودمان بنگریم متوجه می‌شویم که تا چه اندازه موفقیت و عدم موفقیت در حوزه جوانان اهمیت دارد.

وی از جمله مبانی و الزامات توسعه ملی را توجه به حقوق و مشارکت عمومی دانست و گفت: توسعه بر پایه دو موضوع شناخت حقوق و مشارکت عمومی از پایدارترین اصول توسعه هستند. ما باید بدانیم جوان‌ها چه حقوقی دارند و حق مشارکت در توسعه برای آنها چیست. از سوی دیگر نیز باید بدانیم جامعه ما چگونه به این دو مهم می‌نگرد و نظام ما برای تحقق آنها چه سیاست‌هایی دارد.

معاون اول رییس‌جمهور گفت: اگر کنگره‌هایی مثل کنگره امروز بتوانند به این دو سوال پاسخ دهند که نظام حقوق و مشارکت جوانان چه الزاماتی دارد می‌توانیم با تفاهم ملی به آن ضرورت‌ها برسیم.

جهانگیری با بیان اینکه دین اسلام به حوزه جوانان توجه ویژه‌ای دارد، بیان کرد: از برخی از آیات قرآن کریم، زندگی پیامبران و ائمه اطهار می‌توانیم به ضرورت توجه ویژه به حوزه جوانان پی ببریم.

وی اظهار کرد: بزرگ‌ترین تحولات تاریخ معاصر ایران از جمله پیروزی انقلاب اسلامی، پیروزی بر جنگ تحمیلی، سازندگی کشور، مشارکت‌های سیاسی و اجتماعی، دوران اصلاحات و توسعه علم و فناوری با فعالیت و مشارکت نسل جوان صورت گرفته است.

معاون اول رییس‌جمهور افزود: به طور کلی همواره نقطه امید نظام جوانان بوده‌اند. این موضوع را هم در کلام امام خمینی (ره) و هم سخنان رهبری متوجه می‌شویم.

جهانگیری با بیان اینکه جوانی برای جامعه جدید ایران یک فرصت است، گفت: جوانان در حوزه علمی و فناوری و ارتباطات تحولات مهمی را ایجاد کرده‌اند. از سوی دیگر دیدیم که چگونه آنها با حضور در استارت آپ‌های یا شرکت‌های ریسک‌پذیر با منابع محدود به چه جاهای بزرگی رسیدند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار