کد خبر: ۴۲۴۹۳
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۵
عضو هیات مدیره بانک صنعت و معدن:
حسین عسكری عضو هیات مدیره بانك صنعت و معدن گفت : بانك صنعت و معدن توانسته است در توسعه زیرساخت صنایع بزرگ كشور در مناطق كمتر توسعه یافته اقدامات اساسی انجام دهد.

به گزارش روزنامه تجارت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانك صنعت و معدن عسکری درجریان بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان با اشاره به اقدامات بانک صنعت و معدن برای کمک به توسعه زیرساختهای مورد نیاز صنایع بزرگ بویژه در مناطق کمتر توسعه یافته ، از سرمایه گذاری این بانک در پروژه های بهره برداری شده تولید برق به ظرفیت ٣٠٠٠ مگاوات و پروژه های در حال احداث تولید برق به ظرفیت ٢٠٠٠ مگاوات خبر داد که نقش راهبردی در تامین نیازهای اساسی صنایع در چارچوب اقتصاد مقاومتی در مقیاس کلان ایفا می كنند.
وی تصریح كرد نقش بانك صنعت و معدن را میتوان در تامین مالی واحدهای های تولیدی كوچك ، متوسط و بزرگی كه در منطق مختلف كشورمان ایجاد شده و با اشتغالزایی و تولید كالاهای صنعتی فضای كسب و كار كشور را فعال ساخته اند مشاهده كرد.
بنا به این گزارش نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان با تسهیلات ٢٩٠ میلیون یورویی بانک صنعت و معدن و با استفاده از توان شرکتهای داخلی(گروه مپنا) به منظور تولید ٤٩٢ مگاوات برق در حال اجرا است و با بهره برداری از این پروژه كه تاكنون ٦٠ درصد از عملیات اجرایی خود را پشت سر گذاشته ودر دهه فجر افتتاح خواهد شد برای ٧٥ نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد،
لازم به ذكر است بانك صنعت و معدن با ایجاد واحد های صنعتی در استان خوزستان نقش موثری در اشتغال زایی و رفع محرومیت از این استان داشته ، بطوری كه از ابتدای سال جاری ٨ طرح صنعتی با ١٠٥ میلیارد ریال تسهیلات این بانك در استان یاد شده به بهره برداری رسیده و برای ٢٣٢ نفر اشتغال ایجاد كرده است.
از مهم ترین طرح های درحال اجرای این بانك در استان خوزستان می توان به پتروشیمی مسجد سلیمان، فولاد شادگان ، فولاد روهینا و.. را نام برد كه با بهره برداری از مجموع طرح های در دست اجرا برای ٤ هزار و ١٢ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.
گفتنی است طرح های استان خوزستان ، به منظور كمك به واحد های تولیدی كوچك و متوسط در قالب طرح رونق تولید مبلغ ٥١٣ میلیارد ریال تسهیلات دریافت كرده اند.

نام:
ایمیل:
* نظر: