کد خبر: ۴۲۶۹۷
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۸
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: احیا صنایع و مصرف بالای برق آنان از جهاتی باعث بروز مشکلاتی در حوزه برق کشور شده است.
محمد خالدی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان در پاسخ به این سوال که آیا مصرف برق امروز کشور ناشی از توسعه است، افزود: هم اکنون شاهد یک پارادوکس در حوزه برق کشور هستیم به گونه ای که احیا صنایع و مصرف برق بالای آنان از یک سو باعث پیشرفت کشور و از سویی دیگر منجر به بروز مشکلاتی در این بخش از جمله عدم تامین برق مورد نیاز کشور شده است.
 
وی ادامه داد:‌ میزان مصرف انرژی الکتریکی همواره یکی از شاخص های میزان توسعه یافتگی هر کشوری محسوب می شود، لذا چگونگی مصرف صحیح آن باید در دستور کار مسئولان ذی ربط  قرار گیرد.
 
خالدی در بخش دیگری از سخنانش به پیشنهاد اخیر خود که در مجلس شورای اسلامی مطرح شده بود، اشاره کرد و گفت: دولت می تواند از طریق جرایمی که از مردم در حوزه الکتریکی دریافت می کند، در راستای بهینه سازی مصرف انرژی و الگوها و ساخت و سازهای جدید گام بردارد.
 
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا اهداف برنامه ششم توسعه مبنی بر توسعه 25 هزار مگاوات نیروگاه در طول برنامه تحقق خواهد یافت، عنوان کرد:‌ با توجه به علاقه مندی برخی کشورها از جمله آلمان در این حوزه، امکان تحقق اهداف مذکور دور از انتظار نبوده و امید است تا پایان برنامه شاهد پیشرفت کشور باشیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: