کد خبر: ۴۲۷۹۱
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۳
همزمان با دهه مبارک فجر و طی مراسمی با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک مسکن از تندیس یادمان «ایثار و شهادت» در ساختمان مرکزی این بانک رونمایی شد.
به گزارش روزنامه تجارت به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، دکتر محمدهاشم بت‌شکن، مدیرعامل بانک مسکن در این مراسم با اشاره به مقام شامخ شهدا گفت: مقام معظم رهبری در همه بیانات خود تاکید دارند که ما باید یاد شهداء را حفظ کنیم و دلیل تاکید ایشان این است که ما بتوانیم راه شهداء را ادامه دهیم.
وی با بیان اینکه بانک مسکن نیز بیانات رهبر انقلاب را نصب العین خود قرار داده است عنوان کرد: شهداء تا آخرین قطره خون خود پای ارزش ها ایستادند و ما نیز امروز باید همین مسیر را ادامه دهیم و یاد و خاطره آنان را زنده نگه داریم.
بر اساس این گزارش،بت‌شکن افزود: از جمله ارزش هایی که باید آنها را در بانک مسکن  ادامه دهیم می توان به وفاداری به نظام جمهوری اسلامی ایران، کمک به اقشار مردم اشاره کرد.
مدیرعامل بانک مسکن ادامه داد: این رویه باید در رفتار و کردار ما نمود داشته باشد و تنها به گفتار و بیان آنها اکتفاء نکنیم.
وی با تاکید بر اینکه پیام این تندیس، فداکاری برای کشور است خاطرنشان کرد: ما همواره باید در هر مقطعی آماده دفاع از دستاوردهای خود باشیم و امروز ما شاهد جنگ اقتصادی هستیم که در همین ارتباط، قهرمان‌های اقتصادی می خواهیم تا بتوانیم الگوی اقتصاد مقاومتی را که از جمله منویات رهبر معظم انقلاب است در عمل اجرا کنیم.
بت‌شکن اضافه کرد: در شرایط حاضر، رزمنده اقتصاد مقاومتی می خواهیم که شاید بانکداران، پیش قراول و سرداران پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی باشند.
مدیرعامل بانک مسکن در حاشیه رونمایی از تندیس یادمان شهدا از نمایشگاه کتاب ویژه دهه فجر انقلاب اسلامی که در محل ساختمان مرکزی بانک برگزار شده است بازدید و  تاکید کرد: هر فرد در محیط شغلی خود برای اینکه از دیگران عقب نیفتد، باید خود را به روز نگه دارد و هر روز مطالعات عمومی و تخصصی داشته باشد.
این گزارش حاکی است در حاشیه این رونمایی در ساختمان مرکزی بانک مسکن، مسعود ایزدی مدیر روابط عمومی بانک نیز در خصوص نصب تندیس یادواره شهدای دفاع مقدس گفت: به منظور نصب این تندیس در ساختمان ادارات مرکزی بانک مسکن، عبدالمجید شاه واروقی فراهانی، مدرس هنرهای تجسمی در دانشگاه و از فرزندان شهداء هشت سال دفاع مقدس طرح خود را بر اساس اهدافی چون «بزرگداشت شهداء بانک» و با در نظر گرفتن «ساختار فضای ورودی ساختمان»، «زیبایی بصری»، «اصول زیبایی شناختی» و «طراحی فضای بصری مناسب» به بانک ارائه کرد که مورد قبول واقع شد.
وی با بیان این مطلب که جوهر و مفهوم این مجسمه، مقاومت و شهادت است افزود:در این اثر سعی شده بیانی آرمانی یا معنوی و در سبک سقاخانه‌ای با قالب زبان مدرن و انتزاعی صورت بگیرد.
بانک مسکن پیش از این نیز طرح برگزیده جشنواره هنرهای تجسمی «بسم الله» را در محل باشگاه بانک ساخته و نصب کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: