کد خبر: ۴۲۸۳۲
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۰
استاد کالج اقتصاد وارتون هشدار داد:
استاد کالج اقتصاد وارتون گفت: گرچه خطر کاهش ۱۰درصدی شاخص سهام به علت افزایش ریسک های سیاسی در آمریکا وجود دارد ولی هیچ لزومی برای سرمایه گذاران نیست که برای ورود به بازار طلا عجله کنند.
به گزارش تجارت آنلاین به نقل از بلومبرگ، جرمی سیگل استاد کالج اقتصاد و بازرگانی وارتون تصریح کرد: افزایش ریسک های سیاسی در آمریکا خطر افت ۱۰ درصدی شاخص سهام را بیشتر کرده ولی این مساله دلیلی برای عجله سرمایه گذاران بین المللی برای ورود به بازار طلا نیست.
وی افزود: آینده بازار سهام بستگی به سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دارد.  
او گفت: اگر ترامپ بخواهد کاهش مالیات ها و کاهش قوانین را پیگیری کند، شاخص سهام به راحتی ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت. اگر ترامپ بخواهد سیاست های حمایتی و دستکاری نرخ ارز را دنبال کند، شاخص سهام با افت ۱۰ درصدی روبرو می شود.
جرمی سیگل ادامه داد: علی رغم نوسان و شکنندگی کوتاه مدت در بازارهای سهام، من به سرمایه گذاران بین المللی توصیه ای برای خرید طلا ندارم چرا که هیچ نشانه ای از افزایش تورم وجود ندارد.
وی تاکید کرد: با توجه به تقویت ارزش دلار، نرخ تورم با افزایش چندانی روبرو نشده است، بنابر این دلیلی برای ورود به بازار طلا در شرایط کنونی وجود ندارد.
سیگل گفت: من خرید سهام را به سرمایه گذاری در بازار طلا به عنوان یک سرمایه گذاری بلندمدت ترجیح می دهم. البته من بعید می دانم که نرخ بهره واقعی در اقتصاد آمریکا چندان زیاد افزایش یابد. افزایش چشمگیر شاخص سهام آمریکا در هفته های اخیر سرمایه گذاران زیادی را به بازارهای بین المللی جذب کرده است.
موسسه سرمایه گذاری تی دی اس نیز اعلام کرد: اگر دولت آمریکا بر سیاست های خود در زمینه حمایت از تجارت و تغییر نرخ ارز ادامه دهد، این مساله خطر جنگ ارزی را به شدت افزایش خواهد داد


نام:
ایمیل:
* نظر: