کد خبر: ۵۴۸۱۷
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵
افت قیمت پول دیجیتالی تا 66 میلیون تومان
با سقوط 30 درصدی ارزش پول دیجیتال در بازار حباب قیمت کاذب بیت کوین از بیت رفت و پول مجازی با کاهش قیمتی بزرگ با رسیدن به مرز 66 میلیون تومان سکته کرد.
حباب بیت کوین ترکید
حباب قیمت کاذب بیت کوین از بیت رفته است و بیت کوین با افزایش قیمتی بزرگ و رسیدن به مرز 66 میلیون تومان سکته کرد.
بیت کوین به عنوان محبوب‌ترین ارز دیجیتال در طی هفته اخیر با چند جهش به قیمت 19 هزار و 650 دلار رسید که باعث افزایش قیمت بیت کوین تا 95 میلیون تومان در بازار ایران شد. این در حالی است که بعد از افزایش قیمت بیت کوین، بزرگ‌ترین کاهش قیمت این پول دیجیتالی آغاز شد تا جایی که قیمت بیت کوین در روز گذشته به 12 هزار و 148 دلار رسید.
پس از کاهش قیمت بزرگ بیت کوین در روز گذشته، امروز قیمت این پول دیجیتالی در مرز 14 هزار دلار تثبیت شده است و هم اکنون بیت کوین 14 هزار و 288 دلار معادل با 66 میلیون و 259 هزار تومان قیمت دارد که با در نظر گرفتن بیشترین قیمت بیت کوین می‌توان گفت که بیت کوین سقوط قیمتی در حدود 30 میلیون تومان داشته است.
کارشناسان اقتصادی و مالی معتقد هستند، این کاهش قیمت بزرگ به دلیل رسیدن بیت کوین به سقف قیمتی خود بوده است؛ در حقیقت حباب قیمت کاذب بیت کوین از بین رفته است و این ارز دیجیتال به قیمت واقعی خود در محدوده 13 تا 14 هزار دلار رسیده است.
گفتنی است؛ نگرانی بسیار زیادی در برخی از سرمایه گذاران  سازمانی و شخصی که از بیت کوین به عنوان منبعی جهت سرمایه‌گذاری و درآمدزایی با ذخیره و فروش استفاده می‌کردند، ایجاد شده است  و در این میان بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل خرید بیت کوین با قیمت‌هایی در محدوده 17 یا 18 هزار دلار دچار ضرر و زیان شده‌اند و همین مسئله باعث شده تا ریسک خرید بیت کوین بیشتر شود.
شین چانل، تجلیلگر اوراق بهادار در موسسه ای اس آر ولث ادوایزرز در سیدنی گفت: «باید این نکته را در ذهن داشت که ارزش بیت کوین در سال جاری رشد زیادی داشته است، بنابراین اصلاح قیمت همواره امکان پذیر است.»
موفقیت بیت کوین ارزهای دیجیتالی را به مرکز توجهات جهانی تبدیل کرده و فرصتی برای بروز و ظهور دیگر رقبای بیت کوین نیز فراهم کرده است.
چانل افزود: «سرمایه زیادی در حال حرکت از بیت کوین به سمت سایر که های جایگزین است. شما شرکت های نظیر ورج و ریپل را می بینید که در طی هفته گذشته رشدی بیش از 400 درصدی را شاهد بوده اند.
ورج و ریپل از جمله ارزهای دیجیتالی هستند که در حال تقلید و رقابت با بیت کوین هستند.
تاکاشی هیروکی، استراتژیست ارشد موسه مونکس سکیوریتیز در توکیو گفت: «بر خلاف سهام و اوراق قرضه، محاسبه میزان سوددهی بیت کوین امکان پذیر نیست از این جهت خرید این ارز دیجیتالی بیشتر به یک قمار شبیه است تا سرمایه گذاری.»


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار