کد خبر: ۵۵۰۷۷
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸
رئیس دفتر رئیس جمهور در جمع خبرنگاران خبر داد؛
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور به اعضای دولت که بنگاه داری می کنند از جمله بانکها، شستا، بنیاد شهید و وزارت دفاع دستور داد، اموال خود را به بخش خصوصی واگذار کنند.
دستور روحانی برای واگذاری بنگاه های دولتی به بخش خصوصی
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور به اعضای دولت که بنگاه داری می کنند از جمله بانکها، شستا، بنیاد شهید و وزارت دفاع دستور داد، اموال خود را به بخش خصوصی واگذار کنند.
محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره موضوعات مورد بحث در جلسه امروز دولت گفت: گزارش خوبی از سوی آقای نوبخت درباره بانک مرکزی و شاخصه های اقتصادی در ۶ ماهه اول سال ارائه شد که رشد ۶ درصدی را در این شاخصه ها شاهد بودیم. این مسئله علامت خوبی است که به ما امیدواری می دهد.
وی افزود: موضوع دیگر جلسه امروز هیئت وزیران درباره صندوق های بازنشستگی بود که آقای رئیس جمهور به همه اعضای دولت که بنگاه داری می کنند از جمله بانک ها، شستا، بنیاد شهید، بنگاه های وزارت دفاع، دستور داد تا نسبت به فروش اموال و واگذاری به بخش خصوصی اقدام کنند. البته نه اینکه از بخش دولتی به بخش شبه دولتی داده شود، بلکه به طور کامل به بخش خصوصی واگذار شود.
واعظی درباره انتخاب استانداران چند استان باقیمانده عنوان کرد: آقای رئیس جمهور از وزیر کشور خواست استانداران باقی مانده را معرفی کند تا همه استانداران کار جدی خود را برای ۴ سال باقی مانده آغاز کنند.
وی عنوان کرد: درباره استان سمنان هم رئیس جمهور بر توسعه استانی تاکید کرده و از وزیر نیرو خواست تا برای بخش آب در این استان برنامه ریزی جدی کند.
رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین درباره تعدادی از سپرده گذاران موسسات مالی که تعیین تکلیف نشده اند، گفت: این افراد نزدیک ۳ میلیون و نیم بودند که ۹۸ درصد آنها از بانکهای تعیین شده پول خود را دریافت کردند. دستور داده شده تا باقیمانده مشکلات نیز حل شود.
وی تصریح کرد: افراد مختلفی سپرده خود را گرفته اند مگر اینکه سند آنها مشکل داشته باشد. در غیر این صورت به بانکهایی که اعلام شده برای دریافت پول خود مراجعه کنند.
واعظی همچنین درباره سفر وزیر خارجه فرانسه به تهران گفت: این سفر اواسط ماه جاری انجام خواهد شد.
وی درباره سفر رئیس جمهور به جمهوری آذربایجان نیز گفت: سفر آقای رئیس جمهور به جمهوری آذربایجان اوایل سال آینده انجام خواهد شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: