کد خبر: ۵۵۲۸۶
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱
بازار با گرانی به تحولات اخیر واکنش نشان داد؛
در هیاهوی ناامنی های ایجاد شده در کشور، تلاطم های ارزی نیز تشدید شده که به موجب آن آرامش بازار طلا و سکه برهم خورده است تا جایی که سکه در حراج بانک کارگشایی یک میلیون و ۵۲۳ هزار تومان فروش رفت.
رکوردشکنی سکه در حراجی با قیمت ۱ میلیون و ۵۲۳ هزار تومان!
در هیاهوی ناامنی های ایجاد شده در کشور، تلاطم های ارزی نیز تشدید شده که به موجب آن آرامش بازار طلا و سکه برهم خورده است تا جایی که سکه در حراج بانک کارگشایی یک میلیون و ۵۲۳ هزار تومان فروش رفت.
به گزارش تجارت آنلاین از تسنیم، بعد از اغتشاش های اخیر در کشور که از سوی افراد سوجو شکل گرفت، بازارهای اصلی اقتصاد تحت تاثیر زیادی قرار گرفته اند تا جایی که در بازار طلا و ارز نوسانات شدید ثبت شده است.
در بازار ارز نرخ ها سکون نداشته و هر لحظه تغییر می کند؛ در بالاترین قیمت ها دلار در بازار آزاد 4310 تومان ثبت شد. البته در بازار سکه نیز گزارش ها حاکی از تغییرات لحظه‌ای است. بسیاری از فعالان بازار می گویند سکه و ارز در بازار موجود نیست و به همین دلیل قیمت ها سیر صعودی را پیش گرفته است.
اما نکته اینجاست که درحالی سکه فروش ها از نبود سکه در بازار سخن می گویند که در حراج بانک کارگشایی طی هفته های اخیر، بیش از 110 هزار قطعه سکه به فروش رسیده و وارد بازار شده است.
ولی بنظر می رسد این روزها خریداران سکه های حراجی بانک مرکزی، سکه هایشان را دپو کرده و در تلاش هستند تا با کمبود سکه تعادل بازار را برهم زده و قیمت ها را صعودی کنند.
خبرهای رسیده به تسنیم حکایت از آن دارد، که یک نفر پشت تمام خریدهای، حراج بانک مرکزی است! امروز نیز این فرد از طریق واسطه های خود در سالن حراج بانک کارگشایی در حال خرید سکه با قیمت یک میلیون و 523 هزار و 800 تومان است.
این درحالی است که بانک مرکزی قیمت پایه حراج سکه را یک میلیون و 220 هزار تومان اعلام کرده بود.
به گزارش تسنیم، در بازار سبزه‌میدان هم اکنون هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید یک‌میلیون و 492 هزار تومان، سکه تمام‌بهار طرح قدیم یک‌میلیون و 440 هزار تومان، نیم‌سکه 730 هزار تومان، ربع‌سکه 426 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 277 هزار تومان قیمت گذاری شده است.
نکته مهم در قیمت های امروز سکه، این است که سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با رشد عجیبی پیشتاز بازار است و هر لحظه نرخش تغییر می کند.
هر اونس طلا در بازار جهانی 1302.8 دلار و هر گرم طلای 18عیار در بازار داخلی 136 هزار و 620 تومان فروخته می‌شود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار