کد خبر: ۵۵۲۹۱
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
تقویت ۶۴۶ واحدی شاخص کل در تالار شیشه ای
بورس اوراق تهران امروز شاهد اقبال خریداران برای جمع‌آوری سهام بود؛ هم‌زمان رشد قیمت دلار در بازار آزاد و انتظار برای انتشار گزارش‌ عملکرد ۳ ماهه سوم شرکت‌های صادرات‌محور موجب شد سرمایه‌گذاری در بورس تهران امیدوارکننده باشد.
اقبال خریداران به جمع‌آوری سهام ارزان شده در بورس
بورس اوراق تهران امروز شاهد اقبال خریداران برای جمع‌آوری سهام بود؛ هم‌زمان رشد قیمت دلار در بازار آزاد و انتظار برای انتشار گزارش‌ عملکرد ۳ ماهه سوم شرکت‌های صادرات‌محور موجب شد سرمایه‌گذاری در بورس تهران امیدوارکننده باشد.
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز دوشنبه 11 دی ماه 96 با افزایش 646 واحدی روی رقم 96 هزار و 207 واحد ایستاد.
شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 50 واحدی عدد 17 هزار و 270 واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 755 واحدی به رقم  103 هزار و 268 واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 460 واحدی به رقم 68 هزار و 224 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 1369واحدی عدد  205 هزار و 474 واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 25 واحدی روی رقم یک هزار  و 58 واحد ایستاد.
بر اساس این گزارش امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت ملی صنایع مس ایران با 48واحد، تاپیکو با 42 واحد و فولاد مبارکه با 39 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت پازس دارو با 11 واحد، بانک اقتصاد نوین با 7واحد و گروه دارویی سبحان با 6 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی بیش از 246 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و 168 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 62 هزار و 810 نوبت داد و ستد بود.
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های حق‌تقدم خرید سهام پتروشیمی داراب، حق‌تقدم خرید سهام پتروشیمی فسا، حق‌تقدم خرید سهام پتروشیمی جهرم، سرمایه‌گذاری مسکن شمالغرب، آ.س.پ، حق‌تقدم استفاده‌ نشده بیمه اتکایی امین، سیمان کردستان، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های ایران دارو، کابل البرز، سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود، متوقف شدند.
امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد 305 میلیون سهم توسعه معادن و فلزات به ارزش بیش از 53.5 میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده این سهم روبرو بود،‌ در گروه دارویی برکت نیز بیش از 101.5 میلیون سهم به ارزش 15.5 میلیارد تومان میان سهامداران عمده منتقل شد، همچنین 88.5 میلیون سهم سازمان میراث فرهنگی به ارزش کمتر از 16.5 میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم منتقل شد.
در معدنی و صنعتی چادرملو اما امروز 20 میلیون سهم به ارزش کمتر از 4 میلیارد تومان کدبه کد شد. همچنین 46.5 میلیون سهم ماشین‌سازی اراک به ارزش 5 میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده همراه بود و در بیمه سینا کمتر از 10 میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد تومان بین سهامداران داد و ستد شد.
امروز همچنین 5 میلیون سهم ایران‌خودرو به ارزش کمتر از 1.5 میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده روبرو شد و 2 میلیون سهم آسان پرداخت پرشین به ارزش 3 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده تجمیع شد.نام:
ایمیل:
* نظر: