کد خبر: ۵۵۷۹۱
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
کارشناس گردشگری و هتلداری:
محمد خرم طوسی، بکارگیری پارامترهای موثر هتل داری ازجمله عواملی است که می تواند صنعت گردشگری پایدار را توسعه داده و در بهبود وضعیت مقاصد گردشگری کاملا تاثیر گذار باشد.
هتل داری مهم ترین ابزار توسعه گردشگری پایدار است

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از  برنا تهران، مهندس محمد خرم طوسی کارشناس گردشگری و هتلداری با بیان اینکه برای ایجاد رونق در صنعت گردشگری پایدار نیاز به حمایت ساختاری و مدیریت کشوری است، تصریح کرد: امروزه گردشگری در جهان به عنوان بخش فعال و اثرگذار در عرصه اقتصاد تبدیل شده است و خوشبختانه در ایران و دولت یازدهم تلاش شده این نگاه در عرصه گردشگری شکل بگیرد.

مدیر عامل هلدینگ گرین ؛ ضمن اشاره به اینکه امروزه باید نوآوری و ابتکار در صنعت گردشگری بکار گرفته شود، ادامه داد: در این میان باید بخش خصوصی را فعال کرد و برای رشد صنعت گردشگری در ابتدا مجموعه‌ای از زیرساخت‌های مرتبط رشد کنند و امکانات لازم برای گردشگران ایجاد شود و مهمترین تأثیر توسعه زیرساخت‌ها در صنعت گردشگری تقویت هوشمندانه و آکادمیک صنعت هتل داری است.

کارشناس هتل داری افزود : رونق صنعت گردشگری و هتل داری در خارج از کشور ، معرفی مزیت های رقابتی و فرصت های گردشگری و سرمایه گذاری  ایران در مراکز حضور گردشگران از جمله هتل ها به عنوان یک استراتژی باعث می‌شود گردشگران داخلی، خارجی و مخاطبین بین المللی نیز از آثار مثبت فرهنگی ، اجتماعی واقتصادی گردشگری ایران  بهره‌مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: معرفی صنایع داخلی و فرصت های سرمایه گذاری یکی دیگر از نتایج توسعه صنعت گردشگری و هتل داری در کشورهای توریستی است که وقتی گردشگری یک کشور رونق پیدا می‌کند هم‌زمان با آن صنایع مرتبط با گردشگری نیز رونق پیدا خواهد کرد.

محمد خرم طوسی کارشناس هتل داری ادامه داد: کمک به توسعه همکاری‌های بین‌المللی و تعامل با کشورهای دیگر نتیجه توسعه پایدار صنعت گردشگری خصوصا هتل داری است که باعث تعامل سازنده بین کشورها می‌شود. گردشگری به‌عنوان یک کانال بسیار مهم در دیپلماسی عمومی مطرح است که می‌توان با این ابزار باعث توسعه و تعالی گفتگوی ملت‌ها و تمدن‌ها و تقویت روابط فرهنگی تجاری شد، با توجه به اینکه ایران کشوری تمدن ساز بوده و در شکل‌گیری دیگر تمدن‌ها نیز نقش‌آفرین بوده است، بنابراین می توان با ایجاد پایگاه های گردشگری و توسعه هتل داری در کشورهای دیگر به ویژه کشورهای منطقه موجب رونق کسب و کار ، اشتغال زایی و جذب سرمایه گذاری شد.

 

وی ادامه داد : بر این اساس هلدینگ گرین با هدف توسعه گردشگری پایدار ، هتل داری نوین و معرفی مزیت های رقابتی ایران در عرصه جهانی ، اقدام به برپایی هتل های مدرن در کشورهای منطقه از جمله تفلیس پایتخت گرجستان نموده است که این هتل مجهز به فناوری های نوین و تجهیزات مدرن از جمله سالن ورزشی کاملا مجهز ، سالن کنفرانس ، سوئیت ها و اتاق های به روز می باشد.

مدیر عامل هلدینگ گرین، در پاسخ به این سوال که چرا تفلیس را برای راه اندازی هتل انتخاب کرده اید گفت : نزدیکی ریشه های فرهنگی گرجستان به ایران ، عدم نیاز به ویزا ، وجود هم زمان چهار فصل در این کشور ، ترکیب المان های شهری در حوزه مدرن و سنتی ، هزینه پایین گردشگری و خدمات ، زمینه های مثبت تجاری و فرهنگی بین دو کشور ، آب و هوای مناسب و امنیت لازم برای گردشگران مهم ترین دلایل این انتخاب بود و بزودی درصدد هستیم تا بصورت زنجیره ای هتل داری را در کشورهای دیگر راه اندازی کنیم .
نام:
ایمیل:
* نظر: