کد خبر: ۶۰۳۱۹
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
حمایت رییس مرکز ملی فضایی از هواپیمای روسی
رییس مرکز ملی فضایی با حمایت از خرید هواپیمای سوخو ۱۰۰ روسی توسط برخی ایرلاین‌های داخلی،‌گفت:‌ این هواپیما با استانداردهای غربی تولید شده و در کشورهای مختلف تا حالا جواب خوبی داده است
سوخو با استانداردهای غربی تولید می‌شود

مدیرعامل اسبق ایران‌خودرو با حمایت از خرید هواپیمای سوخو ۱۰۰ روسی توسط برخی ایرلاین‌های داخلی،‌گفت:‌ این هواپیما با استانداردهای غربی تولید شده و در کشورهای مختلف تا حالا جواب خوبی داده است.

منوچهر منطقی در گفت‌وگو با  خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد:‌ «سوخو 100 از نظر مشخصه فنی هواپیمایی است که در همه جا دارند آنرا می سازند.»

وی با بیان این‌که اگر این هواپیماها از هواپیماهای غربی بالاتر نباشد حداقل معادل آنهاست در پاسخ به این پرسش که آیا هواپیمای سوخو برای استفاده در ایران بررسی شده است،  تصریح کرد:‌ این هواپیما بررسی جهانی شده، چرا ما بیاییم آنرا بررسی کنیم.

رییس مرکز ملی فضایی افزود: مراجع بین المللی این نوع هواپیما را بررسی کرده‌اند و سوخو هواپیمایی است که مشتریان آن رو به رشد هستند.

منطقی در پاسخ به این پرسش که آیا یکی از دلایل امضای تفاهمنامه خرید ایرلاین ها با سوخو احتمال ندادن هواپیما از سوی کمپانی بوئینگ بوده است، تصریح کرد:‌ بوئینگ هواپیمای 100 نفره ندارد و از 150 نفر به بالاست.

وی در واکنش به این که هواپیماهای روسی مخصوصا توپولف سابقه خوبی در ایران ندارند، گفت: بله، یک سری -هواپیمای روسی- سابقه خوبی ندارد و یک سری هم هست که با استانداردهای غربی و اروپایی تولید می‌شود که در جاهای مختلف تا حالا جواب خوبی داده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: