کد خبر: ۶۰۵۲۵
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
پیکر ناصرچشم آذر موسیقیدان و آهنگساز پیشکسوت ایرانی که صبح دیروز درگذشت، فردا یکشنبه (16 اردیبهشت) از مقابل تالار وحدت تشییع می شود
پیکر چشم آذر فردا تشییع می شود

پیکر ناصرچشم آذر موسیقیدان و آهنگساز پیشکسوت ایرانی که صبح دیروز درگذشت، یکشنبه (16 اردیبهشت) از مقابل تالار وحدت تشییع می شود.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی خانه موسیقی، مراسم تشییع پیکر ناصر چشم آذر، ساعت 9 صبح از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) برگزار می شود.

ناصر چشم آذر موسیقیدان، آهنگساز و تنظیم کننده شهیر ایرانی و سازنده موسیقی «باران عشق» صبح روز جمعه درگذشت.

یکی از کارکنان بخش «ICU» بیمارستان شهید باهنر تهران به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفته بود: علت مرگ چشم آذربه احتمال فراوان سکته قلبی و در ادامه مشکلات متعدد و جراحی های قبلی بوده است.

به گزارش ایرنا، چشم آذر 22 موسیقی فیلم ساخت که در همین راستا توانست سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن دوازدهمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم های «بلندی های صفر» و «چشم شیطان» و سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن بیستمین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم «قارچ سمی» را از آن خود کند.

وی در سال 1382 برای ساخت موسیقی فیلم «خواهران غریب» جایزه بهترین موسیقی فیلم جشنواره فیلم مالزی ار کسب کرد.

«باران عشق»، «طلوع عشق»،«باران شادی»،«شب های تهران» و شکوفه های تهران از جمله مجموعه های موسیقی بی کلام چشم آذر بودند که در این میان باران عشق مهم ترین ساخته اوست که بخش زیادی از شهرت او به این اثر برمی گردد.

نام:
ایمیل:
* نظر: