کد خبر: ۶۰۷۰۳
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
مدیرعامل بانک شهر با اشاره به افتتاح رسمی اتصال خطوط یک و 2 مترو مشهد همزمان با سفر رییس جمهور به این کلان شهر،گفت: این بانک در پشتیبانی از شهرداری ها برای توسعه خطوط ریلی در کلان شهرها عزم قاطع دارد.
مدیرعامل بانک شهر خبر داد: تداوم حمایت بانک شهراز توسعه خطوط ریلی در کلان شهرها

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر،حسین محمد پورزرندی با اشاره به ارتباط و تعامل گسترده بانک شهر با مدیریت شهری کلان شهرها،افزود: این بانک طی سال های اخیر به عنوان بزرگ‌ترین پشتیبان شهرداری‌ها تلاش داشته توسعه و گسترش پروژه های عمرانی و فرهنگی را در اولویت فعالیت های خود قرار دهد.

وی با اشاره به نقش پروژه قطار شهری مشهد در کاهش ترافیک و آلودگی هوای این کلان شهر، افزود: اتصال خطوط یک و 2 مترو مشهد قطعا مشکلات شهروندان این شهر و به ویژه زائران حرم مطهر امام رضا (ع) را از ترافیک داخل شهر کاهش می‌دهد.

پورزرندی با اشاره به تسهیلات بانک شهر برای توسعه خطوط ریلی مشهد اظهار کرد: از سال 96 تا به امروز، 1550 میلیارد ریال تسهیلات از سوی این بانک به شرکت قطار شهری مشهد پرداخت شده که تمامی آن جهت حفاری، زیر سازی، ریل گذاری و ساخت ایستگاه مصرف شده و این در حالی است که بر اساس مصوبه هیات عامل این بانک در استان خراسان رضوی می بایست 2400 میلیارد ریال به این موضوع اختصاص یابدکه باقی مانده آن جهت بهره برداری 6.8 کیلومتر باقی مانده بایستی کارسازی شود.

پورزرندی با تاکید بر اینکه اشتغال‌زایی برای جوانان و صرف منابع مالی شهروندان در شهرهای خود از اهداف اصلی بانک شهر است، عنوان کرد: درحال حاضر  بانک شهر بالاترین سطح سرمایه گذاری بانکی در حوزه حمل و نقل عمومی کلان شهرها به ویژه در بخش مترو را داراست.

مدیرعامل بانک شهر با بیان اینکه توسعه خطوط مترو ،تقویت حمل و نقل عمومی و کاهش آلودگی همواره از معضلات عمده کلانشهرها و از دغدغه‌های مهم مدیریت شهری بوده است، تصریح کرد: با هدف ارتقای سطح کیفی زندگی شهروندان حمایت همه جانبه ای از مدیریت شهرها از سوی بانک شهر انجام شده است.
بر این اساس، خط 2 قطار شهری مشهد به طول 14.5 کیلومتر شامل 13 ایستگاه از مبدا انتهای بلوار طبرسی، آغاز  و به رضا شهر، منتهی میشود.

نام:
ایمیل:
* نظر: