کد خبر: ۶۱۰۳۲
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در جلسه شورای هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: در هیچ دوره ای تعامل و اعتماد بین سازمان تامین اجتماعی و سایر دستگاههای مرتبط و همچنین با تشکل های کارگری و بازنشستگی در سطح فعلی نبوده است.


به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش در این جلسه که با حضور مدیران ارشد سازمان تامین اجتماعی و مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل برگزار شد، گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در عرصه های مختلف تاثیری کلیدی بر زندگی مردم دارد.
وی افزود: تامین اجتماعی سازمانی اجتماعی و اقتصادی  است و با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان های فنی و حرفه ای و بهزیستی همکاری نزدیک و فعالیت کاری مشترک دارد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در مجموع ۷ حوزه مشترک بین دو مجموعه کار و تامین اجتماعی وجود دارد، اظهار داشت: مشاغل سخت و زیان آور، ایمنی محیط کار و بیمه بیکاری از حوزه های مهم همکاری مشترک دو مجموعه است.
دکتر نوربخش با بیان اینکه مدیریت صحیح در این ساختار اهمیت زیادی دارد و می توان با مدیریت صحیح تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم، تاکید کرد: شرط استفاده از فرصتها هم افزایی و همراستایی است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اولین بار در سالهای اخیر به وزیری سپرده شده است که از بطن جامعه کارگری است.
وی افزود: سازمان تامین اجتماعی در فرآیندهای روزانه فعالیت خود با تمامی دستگاههای تابعه وزارت کار دارای ارتباط مستقیم است.
دکتر نوربخش گفت: حجم عملیات مالی سازمان تامین اجتماعی بسیار گسترده و معادل ۲۵ درصد بودجه کشور است. این سازمان بودجه ای معادل ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای خدمت به مردم در سالجاری هزینه می کند.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: این مجموعه بزرگ باید خدمات گسترده خود را به بهترین نحو به جامعه هدف ارائه دهد و شرایط و خدمات سازمان به اطلاع عموم و بویژه مسئولین و مجموعه های تصمیم گیر برسد.
وی با تاکید بر اینکه ظرفیت برای هماهنگی بین بخشی باید افزایش یابد، گفت: تعامل میان سازمان تامین اجتماعی با وزارت کار، سازمان های فنی حرفه ای و بهزیستی در بهترین شرایط است.
دکتر نوربخش افزود: در افزایش سرمایه اجتماعی و رفع مشکلات نیروهای مولد جامعه نقش موثری داریم ونزدیکی و تعامل سازنده بین همه این دستگاهها می تواند منجر به رفع مشکلات مردم و اثربخشی بیشتر خدمات می شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه اشتغال فراگیر و کارورزی و مشوق های کارفرمایی از جمله راهبردهای دولت است و دکتر روحانی برای تحقق این راهبردها تاکید دارند، گفت: بخشی از این موارد به سازمان تامین اجتماعی باز می گردد و بخشی از این فرآیند ها مربوط به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بخشی نیز به بانکها مرتبط است.
وی ادامه داد: در سازمان تامین اجتماعی درباره اشتغال فراگیر بخشنامه ای صادر شده است که اگر کارفرمایی بیمه شده اولی را مشغول به کار کند می تواند تحت پوشش بیمه قرار نگیرد. اما اگر کارفرما خواست او را بیمه کند، می تواند به ازای هر دو نفری که زیر ۳۴ سال باشد و کمتر از یک سال سابقه بیمه داسته باشند و در سامانه وزارت کار ثبت نام کنند از دو نفر واجد این شرایط حق بیمه یک نفر را دولت می دهد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: دغدغه وزیر کار این است که تعامل بین دستگاهی در درون مجموعه های تابعه وزارتخانه در حداکثر باشد و با هماهنگی و هم افزایی به جامعه هدف که تمامی جمعیت استان را دربر می گیرد ، خدمت کنیم.
قاسم رحیمی افزود: با توجه به تنوع گسترده خدمات و جامعه هدف که آحاد مردم را شامل می شود باید برای رضایتمندی مردم نهایت هماهنگی را داشته باشیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: