کد خبر: ۶۱۲۶۷
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در جمع مردم ایوان‌کی گفت: اولویت نخست ستاد در سال جاری اشتغال است.
حمایت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از توسعه‌ی مشاغل خانگی در روستاهای گرمسار

         
دکتر محمد مخبر که به همراه هیأتی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به شهرستان گرمسار سفر کرده بود، افزود: اشتغال یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید در کشور به آن توجه ویژه‌ای نمود تا بتوانیم کشور را در راه توسعه حمایت کنیم.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خاطرنشان کرد: در برنامه‌های ستاد اجرایی به دنبال توسعه‌ی اشتغال زایی در روستاها به عنوان یک مؤلفه‌ی بومی در مناطق محروم هستیم و قرار شده است در این سفر 8 روستای بخش ایوان‌کی در حوزه‌ی مشاغل خانگی تحت حمایت مالی و تسهیلاتی ستاد قرار بگیرند.

دکتر مخبر افزود: باید در بخش اشتغال روستایی گام‌های بلندتری برداریم و با این نگاه به سمت توسعه‌ی روستاها و کاهش مهاجرت از روستاها حرکت کنیم.

نماینده‌ی مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) کارنامه‌ی درخشانی در انقلاب اسلامی دارد.

دکتر غلام‌رضا کاتب ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) را یک ارگان انقلابی معرفی کرد و گفت: حرکت به سوی کمک به مردم و محرومین یک مولفه‌ی مهم بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) است.

وی افزود: امروز کشور نیاز به هم‌دلی و ایستادگی در مقابل دسیسه‌های دشمنان دارد و خدمت به مردم یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای ناامید کردن دشمنان است.

عضو هیئت رییسه‌ی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اقدامات خود اعتماد به تفکر امام را در کشور گسترش داده است.

در ادامه‌ی این جلسه داریوش طاهری؛ فرماندار گرمسار به تشریح ابعاد ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان گرمسار اشاره کرد و گفت: با توجه به رشد و گسترش بخش حمل و نقل و ریلی شهرستان گرمسار، لازم است توسعه‌ی این شهرستان شتاب بیش‌تری بگیرد.

فرماندار گرمسار از مهاجرت معکوس روستاهای بخش مرکزی گرمسار در سرشماری سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: این مطلب نشان از وضعیت خوب جمعیتی در روستاها به لحاظ زندگی تمام‌وقت دارد که باید با ایجاد بسترهای لازم و به ویژه اشتغال در حوزه‌های مختلف این رکن را تقویت کنیم.

وی در ادامه افزود: شهرستان گرمسار یکی از شهرستان‌های نزدیک پایتخت کشور است و باید برای اجرای سیاست‌های جمعیتی به گرمسار توجه بیش‌تری نمود تا کمکی برای کنترل جمعیت تهران بزرگ باشد.


رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و هیئت همراه در ابتدای سفر خود به گرمسار، به گلزار شهدای شهر ایوان‌کی رفته و با اهدای شاخه‌های گل با آرمان‌های والای شهدا تجدید میثاق کردند.

دکتر مخبر در سفر به شهرستان گرمسار هم‌چنین با خانواده‌های شهدای والامقام نادری و زمانی دیدار کردند و از مقام شامخ این شهیدان تجلیل به عمل آوردند.

نام:
ایمیل:
* نظر: