کد خبر: ۶۲۴۲۵
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
دبیرکل ­کانون دفاتر پیشخوان خدمات دولت از آغاز فعالیت سامانه احراز هویت الکترونیکی در سراسر کشور خبر داد و گفت: از این پس نیازی به دریافت کپی اسناد هویتی ( شناسنامه و کارت ملی ) از مردم برای ارائه خدمات در دفاتر پیشخوان دولت نیست
سامانه احراز هویت الکترونیکی رونمایی شد

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از  شبکه خبر، علی فلاح با بیان اینکه این فرایند از فردا ( دو شنبه) در تمام دفاتر پیشخوان دولت لازم الاجراست ، افزود : مردم برای دریافت هر گونه خدمت در این دفاتر به جای کپی اسناد هویتی فقط باید شماره ملی یا سریال کارت ملی خود را ارائه دهند.
وی با تاکید براینکه این رویکرد با هدف اصلاح فرایندها و سهولت در ارائه خدمات به مردم اجرایی می شود ، تصریح کرد: دفاتر پیشخوان دولت بلافاصله پس از دریافت شماره ملی یا سریال کارت ملی موظف به صدور کد رهگیری و الصاق ان به پرونده الکترونیکی افراد متقاضی است.
فلاح با اشاره به اینکه روزانه بیش از 50 هزار نفر از مردم فقط برای دریافت کارت ملی هوشمند به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه می کنند از حذف همین میزان کاغذ کپی اسناد هویتی برای این خدمت خبر داد و گفت : این رویکرد نقش بسزایی در تکریم ارباب رجوع و صرفه جویی در مصرف کاغذ دارد.
وی دفاتر پیشخوان دولت در سراسر کشور را 9 هزار دفتر برشمرد و تاکید کرد : از این پس احراز هویت افراد فقط از طریق سامانه های الکترونیکی انجام می شود .
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین عناوین