کد خبر: ۶۲۴۳۹
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲
رئیس جمهور آمریکا تهدید به مرگ شد
بنابر گزارش نیوز ویک نامه‌ای به سفارت آمریکا در کانادا ارسال شده که محتوای آن پیامی تهدیدآمیز علیه دونالد ترامپ، خانواده‌اش و همچنین سفیر آمریکا در اتاوا بوده است.
نقشه یک کانادایی برای ترور ترامپ
نامه‌ای به سفارت آمریکا در کانادا ارسال شده که محتوای آن پیامی تهدیدآمیز علیه دونالد ترامپ، خانواده‌اش و همچنین سفیر آمریکا در اتاوا بوده است.
به گزارش نیوز ویک، سفارت آمریکا در کانادا روز پنج شنبه نامه‌ای دریافت کرد که در آن کلی کرافت، سفیر این کشور در کانادا، رئیس جمهور آمریکا و اعضای خانواده‌اش تهدید به مرگ شدند.
در اوایل صبح پنج شنبه یکی از کارمندان بخش دبیرخانه سفارت آمریکا در کانادا متوجه وجود پودری سفید رنگ بر روی بسته پستی برای سفیر آمریکا شد. این نامه به سرعت مهر و موم گردید و برای انجام آزمایشات و بررسی‌های لازم به پلیس کانادا ارجاع داده شد. پس از بررسی‌ها مشخص شد که این بسته حاوی هیچ ماده خطرناک یا مضری نیست.
بسته پستی که برای سفیر آمریکا در کانادا فرستاده شده بود حاوی یک نامه بود که در آن کلی کرافت در صورت استعفاء ندادن به مرگ تهدید شده بود. بلومبرگ به نقل از منابع آگاه اعلام کرد کرافت تنها در این نامه هدف تهدید قرار نگرفته بلکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و اعضای خانواده او نیز در این نامه تهدید به مرگ شدند.
جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا و دیگر مقامات بلندپایه کانادایی پس از دریافت نامه تهدید به مرگ از سوی سفیر آمریکا در کانادا از او حمایت کردند. دفتر نخست وزیری کانادا در پی این حادثه گزارش داد که ترودو ضمن تماس با سفیر آمریکا حمایت خود را از او اعلام کرده است.
کرافت هنوز از اظهارنظر علنی درباره این حادثه خودداری کرده و همچنان در سمت خود باقی مانده است. او همچنین روز جمعه در پیامی توئیتری اعلام کرد: آمریکا و کانادا دو ارزش‌ بنیادین را با هم به اشتراک گذاشته‌اند. یکی ایجاد بهترین آینده برای شهروندان خود و دیگری بودن به عنوان نیروی خوبی در جهان. بودن در کنار این گروه از سران، این باور را در من تقویت می‌کند که آنچه باعث کنار هم قرار گرفتن دو کشور می‌شود از هر مسئله‌ی آنی و زودگذر قویتر است.
ترامپ پس از پیروزی خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 کرافت را به عنوان سفیر این کشور در کانادا  تعیین کرد و براساس بیوگرافی منتشره شده از او در وب سایت دولتی سفارت آمریکا او در سپتامبر سال 2017 در کنار مایک پنس، معاون ترامپ به طور رسمی سوگند یاد کرد.
تهدید رئیس جمهور و سفیر آمریکا به مرگ در حالی صورت می‌گیرد که تنش‌های میان واشنگتن و اتاوا پس از اعمال تعرفه‌های تجاری ترامپ علیه این کشور بالا گرفته است. نخست وزیر کانادا از تعرفه‌های تجاری رئیس جمهور آمریکا به شدت انتقاد کرد و آنها را کاملا غیرقابل قبول خواند. ترودو همچنین تهدید کرد که این تعرفه‌ها نشان‌دهنده نقطه عطفی در روابط کانادا و آمریکا است. در پی این حادثه دیگر سیاستمداران کانادایی نیز در پیامی‌های توئیتری، حمایت خود را از سفیر آمریکا در این کشور را اعلام کردند.


نام:
ایمیل:
* نظر: