کد خبر: ۶۲۴۵۱
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۲
عضو هیئت‌مدیره گفت: بانک توسعه تعاون از طرح پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و فراگیر حمایت می‌نماید.
حمایت بانک توسعه تعاون از اشتغال پایدار روستایی و فراگیر

عباس نجفی عضو هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون در خلال جلسه کارگروه اشتغال پایدار روستایی در تهران ضمن بیان مطلب فوق با تأکید بر طرح اشتغال پایدار روستایی و فراگیر آن را موضوع اول و اولویت‌دار بانک در سال جاری دانست و اظهار داشت: به‌جرئت می‌توان گفت از زمان ابداع طرح تاکنون 80 الی 90 درصد توان اجرایی بانک معطوف به این موضوع شده و حتی 50 درصد از ارزیابی‌های عملکردی پرسنل نیز به این امر اختصاص‌یافته است.

وی با اشاره به گستردگی و پیچیدگی استان تهران و ضرورت تسلط کلیه همکاران شعب و مدیریت شعب به این طرح تصریح کرد: سرعت عمل در کنار رعایت ضوابط و مقررات و کیفیت اجرای کار در حال حاضر از اهمیت بسیاری برخوردار است و آنچه درنهایت برای ما اهمیت دارد ایجاد اشتغال هر چه بیشتر در سطح جامعه است.

وی در ادامه با اشاره به تمهیدات بانک توسعه تعاون برای رفع مشکلات و موانع اجرای این طرح گفت: کار ویژه‌ای که در بانک توسعه تعاون باهدف تسهیل فرآیند بررسی و پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر صورت گرفته، این است که اختیارات مدیران شعب استان‌ها و روسای شعب درزمینهٔ پرداخت این تسهیلات افزایش پیداکرده و این فرصت در اختیار آن‌ها قرارگرفته است؛ درحالی‌که این اتفاق در سیستم بانک کشور بی‌سابقه است.

در ادامه این نشست شاکرمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با اشاره به اهمیت طرح تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و فراگیر و تأکیدات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص گفت: در حال حاضر بانک توسعه تعاون ازنظر تعداد طرح‌های تصویب‌شده رتبه نخست را دارد و ازنظر طرح‌های پرداخت‌شده در رتبه دوم بانک‌های عامل این طرح قرارگرفته است و این موضوع نشان می‌دهد که پیگیری و تلاش جدی توسط کلیه عوامل این بانک صورت گرفته است.

شاکرمی درعین‌حال خواستار سرعت عمل بیشتر در پرداخت تسهیلات مزبور شد و اعلام آمادگی کرد در جهت رفع موانع و مشکلات احتمالی اقدامات لازم را انجام دهد.

در ادامه این جلسه که در سالن جلسات ساختمان میرداماد برگزار شد مدیران شعب استان‌های تهران، قم و البرز نیز با ارائه گزارش آخرین وضعیت پرداخت‌ها در خصوص وضعیت موجود بحث و بررسی کردند.

نام:
ایمیل:
* نظر: