کد خبر: ۶۲۴۶۲
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۷
انتقاد خریداران از طرح های پیش فروش یکساله خودروسازان
فروشندگان خودرو معتقدند " طرح فروش یک ساله خودرو غلط است و به هیچ عنوان جوابگوی بازار پر تقاضای خودرو نیست، اگر خودروسازان ماشین دارند چرا وارد بازار نمی کنند اگر ندارند چرا طرح فروش یک ساله خودرو را آگهی می دهند؟
کسادی بازار خودروهای داخلی را ارزان کرد
چند ماهی است که بازار خرید و فروش خودرو همانند بازار دلار و سکه روند صعودی را طی می کند و خبری از مدیریت آن نیست. در این شرایط قیمت خودرو سلیقه ای شده و متناسب با خواست فروشندگان قیمت گذاری می شود. جالب اینجاست که خودروسازان به عنوان متهم اصلی گرانی خودرو همچنان روند کاهش عرضه را در پیش گرفته و خبری از افزایش فروش خودرو در سطح بازار نیست.

نوری یکی از فروشندگان خودرو در همین ارتباط با گلایه از اینکه هنوز عرضه خودرو به بازار افزایش پیدا نکرده است، افزود: بازار خودرو این روزها قفل شده و دیگر خرید و فروشی انجام نمی شود. نکته قابل تأمل طرح فروش خودروسازان تحویل یک ساله است که اصلاً برای خریداران قانع کننده نیست.

وی با اشاره به اینکه مگر استپ وی 95 میلیون تومان می ارزد، گفت: خودروسازان اگر می خواهند بازار را مدیریت کنند باید عرضه خودرو را افزایش داده و طرح فروش 2 تا 3 ماهه  را آغاز کنند نه اینکه خودروها را یک سال بعد تحویل دهند.

محمدی دیگر فروشنده خودرو با اشاره به اینکه کاهش عرضه عاملی شده تا سود خودروسازان از افزایش غیر منطقی خودرو افزایش پیدا کند، تصریح کرد: نیاز بازار را چه کسی باید تأمین کند اگر خودروسازان نمی توانند رسماً بگویند نمی توانیم تا دولت فکر اساسی برای بازار کند.

وی اضافه کرد: به ما می گویند انبار خودروسازان پر از خودرو است چرا نهادهای نظارتی برخوردی با خودروسازان نمی کنند. تجربه نشان داده وقتی یک محصول در بازار کم است قیمت آنها رشد نامعقولی خواهد داشت.

این فروشنده خودرو با بیان اینکه طرح فروش یک ساله خودرو غلط است و به هیچ عنوان جوابگوی بازار پر تقاضای خودرو نیست، به خبرنگار تسنیم می گوید: اگر خودروسازان ماشین دارند چرا وارد بازار نمی کنند اگر ندارند چرا طرح فروش یک ساله خودرو را آگهی می دهند. تحویل خودرو آنهم یک سال دیگر چه دردی از بازار دوا می کند.

وی با اشاره به اینکه در طول روزهای اخیر مردم استقبال چندانی از طرح فروش شرکت های خودروساز نداشته اند، گفت: دستگاه های نظارتی کجا هستند که قیمت یک خودرو از کارخانه تا بازار بالای 20 میلیون تومان می شود. مردم همه منتظر تعیین تکلیف بازار بوده و کسی خرید نمی کند. چرا کسی به فکر این بازار نیست.

 در همین رابطهاین روزها رشد قیمت‌ها در بازار خودرو به‌حدی شده که خریداران دست از خرید برداشته و منتظر تعیین تکلیف قیمت‌ها هستند.

بازار امروز خرید و فروش خودرو با کسادی روبه‌رو است و به‌ندرت خریدی در آن انجام می‌شود. البته همین سردی بازار عاملی شده تا روند افزایشی قیمت برخی از خودروها متوقف شده و حتی کاهش هم پیدا کنند، به‌عنوان نمونه مزدا3 با کاهش 25 میلیون تومانی نسبت به هفته گذشته با قیمت 205 میلیون تومان به‌فروش می‌رسد.
علاوه بر این ساندرو استپ‌وی همچنان رشد قیمتی را تجربه می‌کند و امروز با قیمت 93 میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد. پژو 206 صندوق‌دار هم با افزایش 500 هزار تومانی با قیمت 49 میلیون و 200 هزار تومان و پژو207 اتوماتیک با کاهش یک‌میلیون تومانی با قیمت 75 میلیون تومان به‌فروش می‌رسد.

قیمت تعدادی از خودروهای داخلی در بازار امروز به‌شرح زیر است:

کسادی بازار خودروهای داخلی را ارزان کرد

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین