کد خبر: ۶۲۵۰۹
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹
معادلات کارلوس کی‌روش بهم ریخت
روزبه چشمی مدافع تیم ملی فوتبال ایران در تمرین روز یکشنبه تیم ملی در مسکو از ناحیه عضلانی دچار آسیب دیدگی شد که پس از ارزیابی پزشکی و معاینات تکمیلی مشخص شد این بازیکن در بازیهای آینده قادر به همراهی تیم ملی در جام جهانی نیست .
شوک یک اتفاق تلخ در تیم ملی فوتبال ایران
مدافع تیم ملی فوتبال ایران در آستانه بازی با اسپانیا دچار مصدومیت شد و جام جهانی را از دست داد.
به گزارش سایت فدراسیون فوتبال، روزبه چشمی مدافع تیم ملی فوتبال ایران در تمرین روز یکشنبه تیم ملی در مسکو از ناحیه عضلانی دچار آسیب دیدگی شد که پس از ارزیابی پزشکی و معاینات تکمیلی مشخص شد این بازیکن در بازیهای آینده قادر به همراهی تیم ملی در جام جهانی نیست.
با این حال چشمی تا پایان رقابتهای جام جهانی در کنار تیم ملی باقی خواهد ماند. او به سرعت درمان و ریکاوری خود را زیر نظر کادر پزشکی تیم ملی آغاز کرده است.
بازیکنان و کادر فنی تیم ملی قدردان تمامی کمکها و تعهدات روزبه چشمی به تیم ملی است و برای او بهترین و سریعترین ریکاوری را آرزو می کند.
مصدومیت روزبه چشمی تفکرات دفاعی کادرفنی تیم ملی را برای بازی با اسپانیا و پرتغال بر هم زد.
با این مصدومیت معادلات کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران برای بازی دوم تیم ملی مقابل اسپانیا تغییر پیدا می کند.
تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی روسیه توانست در نخستین دیدار خود مقابل مراکش به پیروزی یک بر صفر برسد. بردی که به لطف تفکرات   کی ‌روش در فاز دفاعی و البته با حضور روزبه چشمی در ترکیب ایران به دست آمد.
چشمی در بازی با مراکش توانست در کنار مرتضی پورعلی گنجی در دفاع وسط عملکرد خوبی داشته باشد تا کمک فراوانی به علیرضا بیرانوند برای بسته نگه داشتن دروازه اش بکند. حالا و با این مصدومیت باید دید کی‌روش چه کسی را جانشین مدافعی می‌کند که از او به عنوان «مدرن‌ترین» مدافع ایران در ۱۰ سال گذشته یاد کرده بود.
سرمربی تیم ملی ایران با تمام انتقاداتی که پیش از شروع جام جهانی روسیه نسبت به بازی گرفتن از روزبه چشمی در قلب دفاع تیم ملی می‌شد از وی به عنوان مدرنترین دفاع ۱۰ سال اخیر تیم ملی نام برد تا دفاع تمام قدی از بازیکن استقلال تهران داشته باشد. حالا چشمی مصدوم شده است و نمی تواند برای «یوزها» بازی کند. خبری کوتاه که شوک بزرگی را به فوتبال‌دوستان و قطعا کادرفنی تیم ملی وارد کرده است.
در پست چشمی، چند بازیکن توانایی بازی دارند. پژمان متنظری و مجید حسینی. مجید حسینی که در دقایق پایانی بازی با مراکش وارد زمین شد، اولین حضورش در جام جهانی را در این بازی تجربه کرد. مدافع جوان استقلال تهران که پله های ترقی را خیلی زود طی کرد توانست جلوتر از محمدرضا خانزاده که مدتی طولانی در تیم ملی است اما بازی نمی کند وارد میدان بزرگ جام جهانی شود و صلابت خود را به رخ بکشد.
البته سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نشان داده است همیشه سورپرایز دارد. سورپرایزی که هیچکس حدسش را هم نمی زند. بعید نیست کی روش این بار تصمیم به استفاده از خانزاده و حتی پژمان منتظری به جای مدافع مدرنش  بگیرد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار