کد خبر: ۶۲۵۱۶
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۱
مدیرعامل بانک توسعه تعاون: سهم بانک توسعه تعاون برای اجرای طرح اشتغال پایدار روستائی دو هزار میلیارد تومان است.
پرداخت دوهزار میلیارد تومان برای اجرای طرح ملی اشتغال پایدار روستایی

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، حجت الله مهدیان با بیان این مطلب افزود: با توجه به بحران بیکاری در کشور دو طرح ملی اشتغال پایدار روستایی و فراگیر از سوی مجلس شورای اسلامی مصوب و توسط دولت تدبیر و امید ابلاغ شد تا بتواند معضل بیکاری در کشور را کاهش دهد که در این راستا سهم بانک بالغ بر دو هزار میلیار تومان و با سهمی در حدود ۱۷ درصد است.
وی گفت: با توجه به اینکه این بانک بر اساس گزارش سازمان برنامه و بودجه تاکنون بانک پیشرو در اجرای این طرح است اما انتظار داریم که همکاران بیشتر و مصمم‌تر فعالیت نمایند و تا پایان اجرای طرح همچنان رتبه نخست را حفظ نمایند زیرا با توجه به وظایف بانک توسعه تعاون و تاکید برایجاد اشتغال در اساسنامه می‌بایست به این تکلیف ملی و اجتماعی خود به خوبی عمل کنیم.
مهدیان با اشاره به جلسات استانی ارزیابی عملکرد گفت: با توجه به محدودیت زمانی در اجرای این طرح و ضرورت آن برای ایجاد اشتغال در سطح کشور جلسات ارزیابی استانی برای بررسی وضعیت، شناسایی و آسیب شناسی موانع و مشکلات موجود تدارک دیده شده تا در کوتاهترین زمان ممکن مشکلات را رفع نموده و همه ارکان و عناصر بانک با همدلی و انسجام این طرح را به پیش ببریم.
وی گفت هدف این طرح تزریق منابع مالی صرف نیست بلکه استفاده بهینه از منابع مالی برای ایجاد اشتغال پایدار روستائی می‌باشد.
مهدیان افزود: با توجه به جوان بودن بانک اجرا و تفویض این طرح به این بانک نشان از اعتماد مسئولین و ظرفیتهای بانک است که توانسته است جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص دهد و اجرای مناسب، دقیق، طرح ریزی شده این طرح می‌تواند برای بانک و همکاران آن هم اجر دنیوی داشته باشد و هم عمل نمودن به یک وظیفه و مسئولیت اجتماعی می‌باشد و ما باید تلاش کنیم از این فرصت مناسب برای بانک بهترین بهره برداری را نمائیم.
وی گفت: با توجه به آمادگی امور اعتباری می‌بایست سرعت در اجرا و پرداخت تسهیلات بیشتر شود و هماهنگی و بهره گیری از توان کارشناسی ستاد می‌توان با تعامل و ارتباط بیشتر می‌توان از ظرفیت‌های متقابل بهره برد.
وی افزود: ضمن تاکید بر رعایت ضوابط و قوانین و مقررات اما خیلی در این حوزه موشکافانه و سختگیرانه نباید عمل کرد زیرا منافاتی بین رعایت قوانین و تسهیل در فرایند اجرائی وجود ندارد.
مدیر عامل بانک توسعه تعاون گفت: با توجه به اهمیت و ضرورت اطلاع رسانی شرایط آشنائی همه مردم و تمامی اقشار جامعه فراهم گردید تا زمینه بهره مندی برای تمامی فعالان اقتصادی در شهرهای زیر ده هزار نفر را فراهم نمایند.
وی با تاکید براهمیت تکریم مشتریان دربانک گفت: راهبردهای اول و دوم بانک درسال جاری به دو طرح ملی اشتغال پایدار روستایی و فراگیر اختصاص یافته و راهبرد پنجم بانک نیز به رعایت مشتری مداری و تکریم مشتری بعنوان یکی از اولویت‌های راهبردهای هفت گانه بانک تعیین و ابلاغ شده است.
وی با اشاره به اهمیت نقدینگی در اجرای این طرح گفت: با توجه به وجود نقدینگی مناسب در بانک هیچ‌گونه محدودیتی برای تخصیص اعتبار وجود ندارد و ستاد آمادگی دارد حتی اگر استانی در این حوزه بهتر عمل نماید بیشتر از سهم استان نیز منابع به آن اختصاص یابد.
وی در خاتمه افزود: با توجه به اهمیت اجرای این طرح، در ارزیابی عملکرد روسای شعب 50 درصد وزن به میزان فعالیت و تسهیلات پرداختی شعب و الباقی به سایر شاخص‌های عملکردی اختصاص داده‌شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین عناوین