کد خبر: ۶۲۵۴۵
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰
نوبخت اعلام کرد:
سخنگوی دولت از برگزاری جلسه شورای هماهنگی اقتصادی قوای سه‌گانه در دفتر رئیس‌جمهور خبر داد و گفت: این جلسات ادامه خواهد داشت و بحث امروز در خصوص حمایت از بازار سرمایه و بورس بود.
جلسه روسای سه قوه با محور حمایت از بازار سرمایه

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، محمدباقر نوبخت امروز در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران گفت: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب برای پاسخگویی به ضرورت هایی که فضای جدید تحریمی در کشور ایجاد می کند، نیاز است قوا در یک هماهنگی نزدیک و مستمر مسائل را رصد و تصمیمات مناسبی را اتخاذ کنند تا بتوان با توجه به توانمندهای داخلی نسبت به مدیریت شرایط تحریمی اقدام کنیم.
سخنگوی دولت ادامه داد: دومین جلسه شورای عالی اقتصادی قوای سه گانه صبح امروز از ساعت هشت و 30 دقیقه با حضور سران قوا و نمایندگان آنها در دفتر رییس جمهوری برگزار شد.

نوبخت اظهار داشت: امروز در این جلسه چگونگی حمایت از بازار سرمایه و بورس مورد بحث قرار گرفت؛ اعلام شد که هفته گذشته اتفاق خوبی افتاد و به جای این که نقدینگی موجود به سمت ارز یا طلا متمرکز شود و تقاضای غیرواقعی بر روی این دو کالا ایجاد کند، نقدینگی معطوف به بازار سرمایه شد.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم نقدینگی موجود را در راستای حرکت به سمت تولید ببریم، نافع خواهد بود ولی اگر متاسفانه به سمت تقاضا برود، عدم تعادل عرضه و تقاضا را ایجاد می کند. 
نوبخت تصریح کرد: نیازمند حمایت عملی همه قوا برای این قبیل اقدامات هستیم که شورای عالی اقتصادی سران قوا در این بحث متمرکز شد تا یک سیاست مناسب و سنجیده با رایزنی همه مسئولین اتفاق بیافتد و از دولت شنیده شود که قوه مقننه و قضاییه همان سیاست را تاکید کنند و رهبری نیز اعلام فرمودند از سیاست های این شورا حمایت خواهند کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: