کد خبر: ۶۲۵۷۳
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۵
افزایش 1970 واحدی شاخص کل در تالار شیشه ای
معامله‌گران بازار بورس تهران امروز با وجود افزایش عرضه‌های سهام و به تبع افت دسته جمعی نماگرها در بورس‌های جهانی، همچنان شاهد اقبال خریداران سهام به ویژه در سهم‌های ارز محور بود.
شوک دوباره بازار بورس به سهام داران
معامله‌گران بازار بورس تهران امروز با وجود افزایش عرضه‌های سهام و به تبع افت دسته جمعی نماگرها در بورس‌های جهانی، همچنان شاهد اقبال خریداران سهام به ویژه در سهم‌های ارز محور بود.
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروزسه شنبه 29 خرداد ماه 97 با افزایش یک هزار و 970 واحدی رکورد تاریخی 106 هزار و 504 واحد را برای خود ثبت کرد.
شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 5 واحدی عدد 18 هزار و 345 واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 2 هزار و 552 واحدی به رقم  117 هزار و 677 واحد دست یافت.
شاخص بازار اول در حالی با افزایش یک هزار و 902 واحدی به رقم 77 هزار و 770 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش یک هزار و 540 واحدی عدد  215 هزار و 519 واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 11 واحدی روی رقم یک هزار و 213 واحد ایستاد.
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های ملی  صنایع مس ایران با 894واحد ، فولاد مبارکه با 211 واحد و تاپیکو با 141 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های ایران خودرو با 29 واحد، مخابرات ایران با 27 واحد و پارس خودرو با 14 واحد کاهش، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 529 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 2 میلیارد و 3 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 115 هزار و 125 نوبت داد و ستد بود.
بر اساس این گزارش امروز بورس تهران همزمان با نزول نماگرها در اغلب بورس‌های جهانی شاهد اصلاح قیمتی در برخی نمادهای پرتقاضای روزهای اخیر بودند. آغاز جنگ تجاری آمریکا با چین بر سر تعرفه فولاد و سایر محصولات فلزی و نگرانی از آشفتگی بازار جهانی کالاهای‌ پایه باعث شده تجار و کارگزاران از جنگ تجاری آمریکا و چین تحلیل‌های متفاوتی را ارائه دهند. با این همه در بازار سهام ایران تداوم سرازیر شدن نقدینگی سرگردان به سمت بورس باعث شده تا همچنان تقاضا برای خرید سهام ارزنده در این بازار با انگیزه بیشتری دنبال شود. در این بین سهم‌های ارز محور و مبتنی بر بازارهای صاراتی در کانون توجه اغلب معامله‌گران قرار دارند.


برچسب ها: بورس ، شاخص کل بورس ، سهام
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین عناوین