کد خبر: ۶۳۹۲۸
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
دبیر همایش ملی رونایی از فرصت های سرمایه گذاری ماکو:
دبیر همایش و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: ۱۶۰ فرصت سرمایه گذاری در بخش های لجستیک، صنعتی، معدنی، کشاورزی، گردشگری و برنامه ریزی توسعه منطقه ای در منطقه آزاد ماکو شناسایی و به سرمایه گذاران ارائه شدتا زمینه حذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم شود.
۱۶۰ فرصت سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو معرفی شد

 ابراهیم جلیلی با اشاره به اینکه در همایش ملی رونمایی از فرصت های سرمایه گذاری منطقه آزاد ماکو، معافیت های مالیاتی، مزیت های جغرافیایی ، ذخایرمعدنی ، زیر ساخت های ترانزیتی و بسترهای گردشگری معرفی می شود افزود: درصدد هستیم با تکیه بر دانش کارکنان در پیمایش یک اقتصاد متوازن مبتنی بر ارزش افزوده با همت آحاد همکاران نقشی اثر گذار در راستای اهداف از پیش تعیین شده دولت تدبیر و امید و تحقق حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی ایفا نماییم .

وی ادامه داد: ۲۰۰ نفر از سرمایه گذاران که اکثرا بومی ولی ساکن شهرهای مخلف کشور هستند، به مدت دو روز میهمان منطقه آزاد ماکو هستند که در بازدید از کارخانه سنگ بری، شهرک صنعتی شوط، نیروگاه برق شرکت گلبرق، کارخانه روان ذوب ماکو و پروژه های زیرساختی از جمله طی مسیر جاده کمربندی بازرگان و محور لجستیک  و پایانه صادراتی با بخشی از فعالیت های صنعتی منطقه آشنا می شوند.

وی یکی دیگر از اهداف همایش ملی رونمایی از فرصت های سرمایه گذاری را آشنایی فعالان اقتصادی با ظرفیت های گردشگری از جمله بوم گردی و طبیعت زیبای منطقه دانست و گفت: فرصت های گردشگری تنها در طرح های تفریحی و توریستی خلاصه نمی شود، بلکه پروژه های توسعه ای صنایع دستی همچون تولید انواع دست سازه های مربوط به منطقه آزاد ماکو نیز می تواند در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.

جلیلی ادامه داد: مشوق ها و تسهیلاتی برای سرمایه گذاری در منطقه پیش بینی شده که به سرمایه گذاران متقاضی در این منطقه ارائه می شود.

وی ظرفیت های منطقه آزاد ماکو را جهت جذب سرمایه گذاری و حضور شرکت های خارجی بسیار بالا توصیف کرد و اظهار داشت:  منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو  یک بستر رقابتی مبتنی بر مزیتهای نسبی بی بدیل در شمال غرب کشور در عرصه مبادلات بین المللی با هدف توسعه فعالیت های کار آمد صنعتی و معدنی از طریق جلب و هدایت سرمایه گذاری داخلی و خارجی در راستای رشد و شکوفایی کمی و کیفی ملی فراهم آورده است.
برنامه کنفرانس و‌کارگاه های تخصصی فرصت های سرمایه گذاری روز پنجشنبه با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور برگزار می شود.
شایان ذکر است این همایش در دو روز سوم و چهارم مرداد در منطقه آزاد ماکو برگزار می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: